Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Opole

Czesław Śpiewa i rusza w trasę

czeslaw_spiewa_2013_fot_katarzyna_paletko
Premierowe piosenki z nadchodzącej płyty oraz stare utwory w nowych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej grupy Czesław Śpiewa, która rozpocznie się 27. lutego występem w Białymstoku. Zespół odwiedzi 10 miast w całym kraju.

World Press Photo 2012 w Opolu

laureat_wpp2012
Najlepsze na świecie fotografie prasowe ubiegłego roku będzie można oglądać od 24. listopada w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wystawa World Press Photo 2012 będzie czynna do połowy grudnia.

Spotkanie poszukiwaczy skarbów w Opolu

Wieczór muzealny pod hasłem Jak znaleźć skarb? odbędzie się 11. maja w Muzeum Śląska Opolskiego. Gościem spotkania będzie Michał Młotek - współczesny poszukiwacz skarbów, autor serwisu historycznego fabryka-historii.pl.

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską w Opolu

Otwarte spotkanie z Elżbietą Dzikowską odbędzie się 5. maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

XXII Noc Skarbów w Muzeum Śląska Opolskiego

Wczesnośredniowieczne skarby biżuterii z Czermna będzie można obejrzeć w Muzeum Śląska Opolskiego 27. kwietnia od godz. 19.00 do 24.00 podczas XXII Nocy Skarbów. W programie także wykład Marcina Piotrowskiego z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie.

Piernikowe ferie w opolskim muzeum

pierniczki_swiateczne6
Wystawa czasowa Świat toruńskiego piernika stanie się tłem dla zajęć organizowanych podczas ferii zimowych w Muzeum Śląska Opolskiego. Zajęcia będą prowadzone od 17. do 29. stycznia.

Wystawa Grzegorza Gajosa w Opolu

Fotografie i projekty wideo Grzegorza Gajosa będą prezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wernisaż odbędzie się 5. stycznia.

Malarstwo gotyckie w Opolu - wykład

Malarstwo gotyckie w Opolu to tytuł spotkania z cyklu Sztuka Opola, które odbędzie się 11. stycznia w sali odczytowej Muzeum Śląska Opolskiego. Prelekcję wygłosi dr Jacek Witkowski - docent w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Hendrixowskie Zaduszki Jazzowe w Opolu

zaduszki_w_opolu_2010_plakat
Trio Raduli-Ścierański-Kuczyński oraz Psychedelic - Music of Jimi Hendrix czyli Jarek Śmietana Band i Z-Star zagrają 7. listopada podczas V Zaduszek Jazzowych w Opolu. Koncert odbędzie się pod hasłem "Tribute To Jimi Hendrix". 18. września minęła 40. rocznica śmierci legendarnego gitarzysty.

Warsztaty gospel w Opolu

warsztaty_gospel_opole_2010_plakat
Brytyjczyk Peter Francis oraz Adam Kosewski i Gabriela Rudawska-Gąsior poprowadzą Warsztaty Gospel, które odbędą się w Opolu 9. i 10. października. Zajęcia zakończy koncert finałowy w Filharmonii Opolskiej.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość