Środa, 2017.04.26 Marii, Marzeny, Ryszarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. kwietnia

26. kwietnia

Dzień Drogowca i Transportowca

Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Święto Narodowe Zjednoczonej Tanzanii

Świeto Lasu

Gdy w kwietniu ciepłe deszcze padają,
pogodną jesień zapowiadają.

1798 - urodził się francuski malarz romantyczny Eugene Delacroix. Jego najsłynniejszym dziełem jest obraz Wolność wiodąca lud na barykady;

1888 - urodził się angielski poeta, dramaturg i krytyk literacki Thomas Stearns Eliot, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1948;

1925 - pośmiertnie została wydana powieść Frantza Kafki Proces.

Więcej w kalendarium »

opolskie

Czesław Śpiewa i rusza w trasę

czeslaw_spiewa_2013_fot_katarzyna_paletko
Premierowe piosenki z nadchodzącej płyty oraz stare utwory w nowych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas trasy koncertowej grupy Czesław Śpiewa, która rozpocznie się 27. lutego występem w Białymstoku. Zespół odwiedzi 10 miast w całym kraju.

World Press Photo 2012 w Opolu

laureat_wpp2012
Najlepsze na świecie fotografie prasowe ubiegłego roku będzie można oglądać od 24. listopada w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wystawa World Press Photo 2012 będzie czynna do połowy grudnia.

Poluzjanci na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych

poluzjanci_foto
Zespół Poluzjanci wystąpi 20. października w Domu Kultury "Chemik" w Kędzierzynie-Koźlu. Koncert odbędzie się w w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia "Publicystyka 2012".

Spotkanie poszukiwaczy skarbów w Opolu

Wieczór muzealny pod hasłem Jak znaleźć skarb? odbędzie się 11. maja w Muzeum Śląska Opolskiego. Gościem spotkania będzie Michał Młotek - współczesny poszukiwacz skarbów, autor serwisu historycznego fabryka-historii.pl.

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską w Opolu

Otwarte spotkanie z Elżbietą Dzikowską odbędzie się 5. maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

XXII Noc Skarbów w Muzeum Śląska Opolskiego

Wczesnośredniowieczne skarby biżuterii z Czermna będzie można obejrzeć w Muzeum Śląska Opolskiego 27. kwietnia od godz. 19.00 do 24.00 podczas XXII Nocy Skarbów. W programie także wykład Marcina Piotrowskiego z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie.

Piernikowe ferie w opolskim muzeum

pierniczki_swiateczne6
Wystawa czasowa Świat toruńskiego piernika stanie się tłem dla zajęć organizowanych podczas ferii zimowych w Muzeum Śląska Opolskiego. Zajęcia będą prowadzone od 17. do 29. stycznia.

Wystawa Grzegorza Gajosa w Opolu

Fotografie i projekty wideo Grzegorza Gajosa będą prezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wernisaż odbędzie się 5. stycznia.

Malarstwo gotyckie w Opolu - wykład

Malarstwo gotyckie w Opolu to tytuł spotkania z cyklu Sztuka Opola, które odbędzie się 11. stycznia w sali odczytowej Muzeum Śląska Opolskiego. Prelekcję wygłosi dr Jacek Witkowski - docent w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Hendrixowskie Zaduszki Jazzowe w Opolu

zaduszki_w_opolu_2010_plakat
Trio Raduli-Ścierański-Kuczyński oraz Psychedelic - Music of Jimi Hendrix czyli Jarek Śmietana Band i Z-Star zagrają 7. listopada podczas V Zaduszek Jazzowych w Opolu. Koncert odbędzie się pod hasłem "Tribute To Jimi Hendrix". 18. września minęła 40. rocznica śmierci legendarnego gitarzysty.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość