Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

organizacja ruchu

Warszawska linia metra przejezdna od piątku

metro_logo
Warszawskie metro wróci na stacje Centrum i Świętokrzyska w piątek 23. sierpnia. Niemal dziesięć dni przed terminem wykonawca centralnego odcinka II linii metra połączył ze sobą dwie linie podziemnej kolejki.

Warszawa: Bez stacji Centrum i Świętokrzyska

metro_logo
W związku z kolejnym etapem budowy centralnego odcinka II linii metra, podziemna kolejka nie będzie jeździła na odcinku Politechnika - Ratusz Arsenał, a stacje Centrum i Świętokrzyska będą zamknięte od 30. maja do 2. czerwca. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi komunikację zastępczą - linie tramwajowe 74 i 75 oraz linię autobusową Z-1.

Warszawa: weekendowe utrudnienia w ruchu

tramwaj_foto
W związku z imprezami weekendowymi 18. i 19. maja na ulicach Warszawy można spodziewać się utrudnień w ruchu kołowym.

Warszawa: Utrudnienia w związku z Masą Krytyczną

cyklisci_okladka
Comiesięczna Warszawska Masa Krytyczna przejedzie ulicami stolicy wieczorem 22. lutego. Przejazd rowerzystów i innych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni spowoduje utrudnienia w komunikacji w części miasta między 18.00 a 22.00.

Warszawa: Weekendowe utrudnienia w ruchu

W związku ze startem rajdu "Monte Carlo Historique" oraz "Biegiem Chomiczówki" 19. i 20. stycznia w Warszawie możliwe są czasowe utrudnienia w ruchu.

Warszawa: Organizacja ruchu 1. i 2. listopada

cmentarz_zaduszki_foto
Na głównych ciągach dojazdowych w rejony cmentarzy wprowadzone zostaną ułatwienia dla komunikacji zbiorowej, co spowoduje ograniczenia w ruchu i parkowaniu pojazdów indywidualnych. Dla indywidualnych pojazdów zorganizowane zostaną parkingi, do których dojazd wskazany będzie tablicami informacyjnymi.

Warszawa: Utrudnienia w czasie weekendu

Czasowe utrudnienia w ruchu drogowym powstaną w Warszawie podczas weekendu 21-23. września. Utrudnienia są związane z organizacją kilku imprez.

Warszawa: Utrudnienia w ruchu w Boże Ciało

W związku z organizacją Procesji Bożego Ciała 7. czerwca w Warszawie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na niektórych ulicach Śródmieścia i Starego Miasta.

Warszawa: Wielka majówka robót drogowych

roboty_drogowe_znak
Wielka majówka 2012 w Warszawie oznacza wielkie roboty. 2. maja rozpocznie się budowa stacji II linii metra pod ulicą Marszałkowską. Ale w przedłużony majowy weekend drogowcy zajmą także kilka innych ulic.

Warszawa: Bieg dookoła ZOO - utrudnienia w ruchu

Superdieta_Rx_oklada
IV Bieg doookoła ZOO odbędzie się w Warszawie w sobotę 21. kwietnia. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu między godz. 9.00-14.00 na ulicach Ratuszowej i Wybrzeżu Helskim.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość