Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Otwock

Gwiazdy kochają świdermajery

Trwa kolejna odsłona wyjątkowej kampanii społecznej Gwiazdy kochają świdermajery. Po Meli Koteluk w promowanie stylu drewnianej architektury letniskowej "linii otwockiej" stworzonej przez Andriolliego zaangażował się popularny prezenter telewizyjny i dziennikarz radiowy Maciej Rock.

Naprawianie świdermajerowego świata

kocham_swidermajery_mela_koteluk1
Mela Koteluk została twarzą nowego projektu promującego świdermajer - drewnianą architekturę linii otwockiej. Kampania społeczna "Kocham Świdermajery" została ogłoszona 11. czerwca przez portal Swidermajer.Info.

2. Festiwal Świdermajer - podsumowanie

Jeden z większych i jednocześnie najdłuższych festiwali kultury w Polsce zakończył się 19. maja w Otwocku. Mowa o Festiwalu Świdermajer, którego drugą już edycję przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Otwocka oraz portal internetowy Swidermajer.Info.

Finał Festiwalu Świdermajer 2012 - galeria

1. Festiwal Świdermajer przeszedł do historii. Przez 10 dni wielbiciele i pasjonaci architektury nadświdrzańskiej popularyzowali na wszelkie sposoby walory stylu tej unikatowej architektury. 20. maja w okalającym dawny Pensjonat Gurewicza parku odbył się uroczysty finał.

Hunter rusza w trasę

hunter_foto
Występem w otwockim Klubie Smok zespół Hunter rozpocznie 26. września ponad dwumiesięczną trasę koncertową Hellwood Tour, którą promuje najnowszą płytę. Oprócz utworów z najnowszego krążka, grupa zagra na koncertach także swoje najbardziej znane kompozycje.

Tomasz Kapusta - fotograf otwockiej architektury

Tomasz Kapusta - rodowity mieszkaniec Otwocka. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog. Czas dzieli pomiędzy pracę z młodzieżą, zainteresowania oraz fotografię analogową, która jest jego pasją od wielu lat.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość