Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

otyłość

Tajemnica nadwagi ukryta w wątrobie

Receptor znajdujący się w żyle wrotnej wątroby jest współodpowiedzialny za wzmożone łaknienie. Ograniczenie jego działania może uczynić walkę z nadwagą bardziej skuteczną - uznał portugalski badacz dr Albino Oliveira Maia. 

Tyjesz? Może za mało śpisz

sen_kasandry_gal5
Niewystarczająca ilość snu ma niekorzystny wpływ na przemianę materii następnego dnia i oznacza, że organizm zamiast spalać kalorie, w większym zakresie je magazynuje, co powoduje przybieranie na wadze.

Gruby brzuch czy uda - które gorsze?

jedzenie
Otyłość otyłości nierówna. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Mayo Clinic na podstawie ciekawego eksperymentu, w którym najpierw utuczyli uczestników, a następnie zbadali, jak rodzaj otyłości wpływa na zdrowie.

Pomocnicy w walce z tłuszczykiem

jogurty_omega3_foto
Awokado, zielona herbata, jogurt, borówki, bulgur i mleko czekoladowe to najlepsi sprzymierzeńcy w walce z dużym brzuchem - czytamy w serwisie MSNBC.

Koniec pepsi w szkołach

Firma PepsiCo, światowy potentat w produkcji napojów bezalkoholowych, ogłosiła, że do 2012 roku zamierza wycofać ze sprzedaży w szkołach podstawowych i średnich w 200 krajach świata produkowane przez nią słodzone napoje.

Otyłym alkohol bardziej szkodzi

Wątroba otyłych osób jest bardziej narażona na szkodliwe działanie alkoholu - informuje "British Medical Journal". Wyniki dwóch badań, które objęły ponad milion brytyjskich kobiet i mężczyzn sugerują, że nadmierna waga niemal dwukrotnie zwiększa związane z alkoholem zagrożenie marskością i innymi chorobami wątroby.

Badacze wykryli tłusty smak

jedzenie_niskokaloryczne_foto
Ludzie potrafią wyczuwać nie tylko smak słony, słodki, gorzki, kwaśny i umami, ale również "tłusty" - zaobserwowali naukowcy. Ich odkrycie może pomóc w walce z otyłością - informuje "British Journal of Nutrition".

Alkohol pomaga utrzymać wagę

winogrona
Kobiety ważące w normie, które piją niewielkie albo umiarkowane ilości alkoholu, zdają się przybierać na wadze mniej niż abstynentki. Mają również mniejsze ryzyko nadwagi i otyłości - czytamy w piśmie "Archives of Internal Medicine".

5 posiłków dziennie - sposób na walkę z otyłością

warzywa1_foto
Otyłość jest chorobą, która u sporej części społeczeństwa zaczyna się około 30. roku życia. Jednak stale wzrasta również liczba dzieci i młodzieży otyłych i z nadwagą. Jednym ze sposobów walki z otyłością może być regularne spożywanie 5 posiłków dziennie.

Dziadkowie tuczą wnuki

dziecko_je_foto
Dzieci, którymi regularnie opiekują się dziadkowie, są bardziej narażone na nadwagę i otyłość - wynika z szeroko zakrojonych brytyjskich badań, o których informuje pismo "International Journal of Obesity".
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość