Poniedziałek, 2017.04.24 Bony, Horacji, Jerzego
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

24. kwietnia

24. kwietnia

Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży

Gdy na Jerzego pogodnie,
będzie tak przez 2 tygodnie.

1921 - belgijskie kobiety po raz pierwszy głosowały w wyborach komunalnych;

1952 - w Polsce wprowadzono obowiązkowe dostawy mleka;

1960 - odbyła się prapremiera Ślubu Gombrowicza w teatrze studenckim Politechniki  Gliwickiej;

1977 - ukazał się pierwszy numer pisma "Opinia" wydawanego w drugim obiegu.

Więcej w kalendarium »

owoce

Przezroczysta misa zwiększa apetyt na owoce

jablko_foto
Osoby pragnące jeść zdrowiej powinny zainwestować w przezroczystą misę na owoce. Jeśli w takim właśnie naczyniu umieścimy owoce, będziemy po nie siegać chętniej niż do misy nieprzejrzystej. Zasada ta nie dotyczy warzyw - czytamy w "Environment and Behavior".

Trzy owoce kiwi dziennie pomogą obniżyć ciśnienie

Bogate w przeciwutleniacze oraz witaminę C i E owoce kiwi pomagają obniżyć wysokie ciśnienie, które jest jednym z głównych czynników chorób serca - wynika z badań zaprezentowanych podczas zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Orlando. 

Truskawki chronią żołądek przed działaniem alkoholu

truskawka_fot_wikipedia
Jedzenie truskawek chroni błonę śluzową żołądka przed uszkodzeniami spowodowanymi spożywaniem alkoholu - wynika z pracy, którą publikuje pismo "Plos One".

Warzywa i owoce chronią serce

warzywa2_foto
Osoby szczególnie narażone na choroby serca mogą obniżyć ryzyko jedząc dużo surowych warzyw i owoców - wynika z badań opublikowanych na łamach pisma "Plos Medicine". 

Najzdrowsze są soki wieloowocowe

owoce_i_dziecko
Testy dowiodły, że najkorzystniejszy wpływ na nasze zdrowie ma sok owocowy składający się z mieszaniny wielu rodzajów owoców. Szklanka odpowiednio przygotowanego soku zawiera podobne ilości dobroczynnych polifenoli co kieliszek wina lub kawałek czekolady - donosi "Food & Function".

CBOS: większość Polaków sądzi, że jada zdrowo

dziecko_je_foto
Trzy czwarte respondentów CBOS uważa, że odżywia się zdrowo lub bardzo zdrowo; jednak nawyki żywieniowe odbiegają od zaleceń dietetyków dotyczących np. jedzenia jarzyn, owoców i ryb - zauważa ośrodek w sondażu, którego wyniki PAP otrzymała 15. listopada.

Sałatka z daktyli z pomarańczami, figami i migdałami

Przepis kuchni indyjskiej na porcje dla 2-3 osób. Czas przygotowania: 15 minut.

Dzieci potrzebują atrakcyjnych owoców

owoce_i_dziecko
Dzieci będą jadły dwa razy więcej owoców, jeśli sprawimy, że będą wyglądały dla nich atrakcyjnie - wynika z badań przeprowadzonych w Holandii i Belgii, o których informuje pismo "Appetite".

Owocowe szaszłyki z łososiem

Łososia i owoce pokrój na kawałki, nadziewaj na szpadki do szaszłyków, oprósz Kamis Fit up! do potraw z ryb i owoców morza. Posmaruj oliwą, odstaw na kilka godzin.

Ponad pół miliona uczniów skorzysta z programu "Owoce w szkole"

owoce_i_dziecko
Ponad 570 tys. dzieci w drugim semestrze roku szkolnego 2009/2010 bezpłatnie otrzymuje owoce i warzywa w szkole - poinformowała PAP Agencja Rynku Rolnego. To o 91 proc. więcej dzieci, niż w pierwszym semestrze tego roku szkolnego.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość