Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Paweł Królikowski

Gabriel nagrodzony na festiwalu Schlingel

Gabriel_fotos1
Młody aktor Jan Rotowski odebrał Nagrodę Specjalną Jury Festiwalu Filmowego Schlingel dla filmu Gabriel w reżyserii Mikołaja Haremskiego. Schlingel to międzynarodowy festiwal filmów dla dzieci i młodzieży, który odbywa się w Chemnitz od roku 1996 i jest przeglądem światowych produkcji kina młodzieżowego.

Entuzjastyczne przyjęcie filmu Hel w Pradze

hel_plakat
Film Kingi Dębskiej  Hel prezentowany w konkursie "Nowa Europa" podczas 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Febiofest w Pradze wzbudził entuzjazm publiczności i gości przybyłych z praskiej szkoły filmowej. Debiut fabularny absolwentki reżyserii FAMU jest koprodukcją polsko-czeską.

Dwa sezony Rancza na DVD, a czwarty w produkcji

ranczo_2_dvd_okladka
Zaledwie miesiąc temu pierwszy sezon popularnego serialu Ranczo ukazał się na DVD, a już szykuje się premiera drugiego. Natomiast twórcy odcinkowej fabuły o mieszkańcach wioski Wilkowyje pracują nad montażem czwartego sezonu, który ma trafić na antenę TVP1 wiosną przyszłego roku.

Ranczo Wilkowyje w drugi dzień Bożego Narodzenia

ranczo_zak_wons_news1
Kinowy zwiastun filmu Ranczo Wilkowyje zaprezentowano 21 listopada, podczas konferencji w warszawskim kinie Cinema City Mokotów. Film będzie miał premierę 26 grudnia - w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Ranczo Wilkowyje wcześniej w kinach

ranczo_ostrowska_krolikowski_news2
Ranczo Wilkowyje, kinowa kontynuacja popularnego serialu telewizyjnego, trafi do kin nie w styczniu przyszłego roku, jak zapowiadano wcześniej, ale jeszcze w grudniu tego roku.

Pazura wkroczy na Ranczo

ranczo_pazura_news
Radosław Pazura pojawi się w kinowej kontynuacji popularnego serialu telewizyjnego Ranczo. Film kinowy, jak zapewniają scenarzyści Robert Brutter oraz Jerzy Niemczuk, jest całkowicie oryginalny.

Na Ranczo do kina

ranczo_zak_wons_news1
Jeden z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat za kilka miesięcy będzie można obejrzeć w wersji kinowej. Komedia Ranczo Wilkowyje będzie miała premierę 4 stycznia 2008 roku.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość