Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

performance

Wirtualne Muzeum Pomarańczowej Alternatywy

muzeum_pomaranczowej_alternatywy
2000 zdjęć i skanów archiwalnych druków, 68 archiwalnych artykułów, 12 publikacji naukowych, 52 fragmenty filmowe, 33 wywiady filmowe z uczestnikami ruchu oraz z historykami i historycznymi postaciami to zasoby Wirtualnego Muzeum Pomarańczowej Alternatywy.

Kolejna premiera na Monosytuacjach

Monosytuacje_Awkward_Happiness_gal1_fot_Karol_Jarek
Premierowy pokaz spektaklu Studia Matejka Awkward Happiness Or Everything I Don’t Remember About Meeting You odbędzie się 14. lutego w Studiu Na Grobli we Wrocławiu. Sztuka zostanie wystawiona w ramach cyklu małych form teatralnych Monosytuacje.

World Press Photo i inne atrakcje Nocy Muzeów w Poznaniu

noc_muzeow_2012_poznan
Ostatni dzień World Press Photo, historia Zamku Cesarskiego oraz warsztaty, wykład i performance - to główne wątki Nocy Muzeów w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

36. Krakowskie Reminiscencje Teatralne

36_krt_plakat
10 spektakli, 5 pokazów tańca współczesnego, projekty specjalne i międzynarodowe wydarzenia towarzyszące znalazly się w programie 36. edycji Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. 36. KRT trwają od 6. do 12. października.

Szwajcaria na Avant Art Festival 2011

avant_art_festival_2011_plakat
4. edycja Avant Art Festival wystartuje 29. września we Wrocławiu pod hasłem "Szwajcaria". W programie performance, instalacje i koncerty, m.in. międzynarodowa premiera projektu In Between, prezentacja projektu The Bug, a w pierwszym dniu imprezy koncert MIR.

Global Communication Festival 2011 w Radomiu

global_communication_festival_2011_plakat
Global Communication Festival 2011 - międzynarodowy festiwal sztuki otwartej - wystartuje 22. września w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Pokazy otwarte dla publiczności odbędą się 23. i 24. września.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość