Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

piknik rodzinny

Piknik pod Teatrem na otwarcie sezonu

piknik_w_teatrze
Spotkania z aktorami, wyprzedaż kostiumów i rekwizytów teatralnych, stoiska z rękodziełem, książkami i winylami, warsztaty dla dzieci i wieczorna potańcówka to część atrakcji Pikniku pod Teatrem, który rozpocznie 24. sierpnia nowy sezon w warszawskim Teatrze Powszechnym.

Narodowe Czytanie Fredry w Katowicach

sluby_panienskie_gal10
Mnóstwo atrakcji czeka na uczestników pikniku literackiego, który odbędzie się 7. września w Parku Kościuszki w Katowicach. Impreza jest częścią ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania utworów Aleksandra Fredry. Na Małej Scenie pojawią się aktorzy z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego oraz Teatru Rawa, a także zespoły muzyczne.

Wyniki pikniku dla Laury

15 524, 47 zł, 190 CzK, 14, 8 Euro,  0,01 USD, 0,50 GEL oraz 0,05 GBP zebrano 18. września podczas Parkowego Pikniku Charytatywnego dla Laury w Parku Południowym we Wrocławiu. Wszystkie środki zostały przekazane Emilii Wilgosz-Kotowskiej - mamie rocznej Laury.

Kercelak - otwarcie ulicy Chłodnej

kercelak_plakat
Przedwojenne samochody i ryksze wyjadą 1. października na ulice Woli, a "cwaniaczki warszawskie" zabawiać będą przechodniów podczas imprezy z okazji otwarcia ulicy Chłodnej po rewitalizacji. Nie zabraknie grajków ulicznych i występów warszawskich artystów.

Parkowy Piknik Charytatywny dla Laury

piknik_dla_laury_plakat
Koncert Alicji Janosz i innych wrocławskich artystów, loteria fantowa, pokazy Capoeiry Unicar, tańca flamenco i Fitness Academy, turniej minigolfa i trening nordic walking to tylko część atrakcji Parkowego Pikniku Charytatywnego, który odbędzie się 18. września we wrocławskim Parku Południowym.

Na polu chwały 1920 - widowisko historyczne w Radomiu

na_polu_chwaly_plakat
Widowisko historyczne Na polu chwały 1920 zostanie wystawione 15. sierpnia w Radomiu z okazji 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz święta Wojska Polskiego. Imprezie towarzyszyć będzie piknik rodzinny.

Dzień Dziecka na Agrykoli

warszawa_dzieciom_2010_plakat
Miasteczko sportowe i rowerowe, miasteczko ruchu drogowego, konne przejażdżki na koniach policyjnych i kucykach, Hula Kula, miasteczko Star Wars i zajęcia plastyczne, rozgrywki gier planszowych, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji czeka na uczestników festynu  Warszawa Dzieciom 2010. Impreza odbędzie się 30. maja w Parku Agrykola.

Warszawski Piknik Naukowy 2010

warszawski_piknik_naukowy_2010
Największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę - 14. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 12. czerwca w Warszawie. W tym roku organizatorzy zapraszają w nowe miejsce - na Powiśle, do Parku Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza (dawniej Centralny Park Kultury). Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Wielki MikroŚwiat".

- Dokładnie 50 lat temu Richard Feynman, jeden z najwybitniejszych fizyków XX wieku, opublikował słynny wykład There is Plenty of Room at the Bottom (Tam na dole jest wiele miejsca), którego następstwem były narodziny nanotechnologii - przypomina Anita Celarska z Polskiego Radia.

Wędrowne Spotkania z Opowieścią w Lublinie - odwołane

Zabawy z dziećmi, akcje plastyczne, klowni, żonglerzy, sztukmistrze, koncert orkiestry dętej, otwarty mikrofon dla czytających wiersze i bajki - tak wygląda w skrócie program Urodzin Sztukmistrza - tytułowego bohatera książki noblisty I. B. Singera. Impreza zakończy 18. kwietnia sześciodniowe Wędrowne Spotkania z Opowieścią, które odbędą się na Starym Mieście w Lublinie.

II Otwarte Mistrzostwa Narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej

narciarz_foto
II edycja Otwartych Mistrzostw Narciarskich Wygoda Travel Group odbędzie się 9. stycznia 2010 r. w Bukowinie Tatrzańskiej. W pikniku, któremu towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. wyścigi pingwinów, wyścigi reniferów oraz koncert Małgorzaty Ostrowskiej, mogą wziąć udział całe rodziny.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość