Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

Piotr Machalica

Machalica i Borowski z Tuwimem w Poznaniu

tuwim_nie_tylko_liryczny_plakat
Piotr Machalica i Piotr Borowski zaprezentują autorski wybór utworów Juliana Tuwima w barze hotelu Blow Up Hall 5050 na terenie Starego Browaru w Poznaniu. Nie tylko liryczne spotkanie z twórczością Tuwima odbędzie się 19 stycznia.

Winobraniowe Spotkania Teatralne 2009

winobranie_zielona_gora_2009_logo
Osiem spektakli, m.in. dramat Érica-Emmanuela Schmitta Tektonika uczuć, widowisko kabaretowe oparte na tekstach Wojciecha Młynarskiego, nowy program Teyatru Zenona Laskowika oraz przedstawienie Seks, prochy i rock and roll z rewelacyjną rolą Bronisława Wrocławskiego będzie można obejrzeć w pierwszej połowie września podczas Winobraniowych Spotkań Teatralnych 2009 w Zielonej Górze.

Pożegnanie z Operą za trzy grosze

opera_za_trzy_grosze_plakat
Ostatnie przedstawienia Opery za trzy grosze odbędą się w warszawskim Teatrze Syrena pod koniec kwietnia. Po blisko pięciu latach spektakl w reżyserii Laco Adamika zejdzie z afisza.

Bóg - zdjęcia z próby w Teatrze Polonia

Trwają ostatnie próby przed premierą - sztukę Allena Bóg w reżyserii Krystyny Jandy będzie można oglądać od 15. listopada w warszawskim Teatrze Polonia.

Bóg Allena na scenie Jandy

bog_allena_i_jandy_news
Sztuka Woody Allena Bóg zostanie wystawiona na scenie Teatru Polonia w Warszawie. Reżyserią spektaklu zajęła się Krystyna Janda. Premiera przedstawienia, w którym wystąpią m.in. Maria Seweryn, Piotr Machalica, Cezary Żak i aktorzy Teatru Montownia, odbędzie się 15. listopada.

Bóg Woody Allena w Teatrze Polonia - galeria postaci

Sztuka Woody Allena Bóg w reżyserii Krystyny Jandy zostanie wystawiona w Teatrze Polonia w Warszawie. Premiera zapowiadana jest na 15. listopada.

Hymny dla Jana Pawła II na CD

hymny_artysci_dla_jpii
Nagranie studyjne telewizyjnego koncertu upamiętniającego trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II ukaże się 2 czerwca na płycie CD. Pieśni na płytę Hymny. Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie skomponowane przez wybitnych polskich kompozytorów współczesnych zaśpiewali m.in. Janusz Radek, Anna Serafińska, Piotr Machalica i Marek Bałata.

13. lutego

13. lutego

Gdy w lutym mróz mocno trzyma, będzie krótka zima.

1876 - Alexander Graham Bell zgłosił do urzędu patentowego pierwszy działający aparat telefoniczny;

1895 - bracia Lumière opatentowali kinematograf i kamerę;

1924 - handlowcy z Bostonu zaczęli promować nowe hasło: "Dobrze ubranym szczęście sprzyja" ("Dress well and you will succeed").

Kultowa polska erotyka na CD

XIII_ksiega_pana_tadeusza
XIII Księga Pana Tadeusza, trzy pieśni Sztuki obłapiania i kilka innych mocno świntuszących, czytanych we wczesnej młodości z latarką pod kołdrą klasyków polskiej erotyki trafiło do książki audio wydanej w grudniu na CD. Jako lektor wystąpił Piotr Machalica.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość