Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Pixar

Swingujący aligator Gąsowski w Księżniczce i żabie

ksiezniczka_i_zaba_fotos1
Karolina Trębacz debiutująca w dubbingu jako Księżniczka, Piotr Gąsowski jako aligator Louis (skojarzenia swingowe mile widziane) - to część polskiej obsady dubbingu najnowszego filmu ze stajni Disneya Księżniczka i żaba. Animacja trafi na ekrany polskich kin 15. stycznia.

Pixarowski Nowy Orlean po polsku

ksiezniczka_i_zaba_okladka_cd
Karolina Trębacz i Grzegorz Markowski, Robert Rozmus oraz Beata Bednarz i Stanisława Celińska z chórem gospel w nowoorleańskich klimatach śpiewają na polskiej wersji ścieżki dźwiękowej najnowszej animacji Pixara Księżniczka i żaba. Soundtrack ukaże się 11. stycznia - cztery dni przed premierą filmu w polskich kinach.

Odlotowe otwarcie festiwalu w Cannes

odlot_fotos
Odlot, najnowsza produkcja disneyowskiego Pixara, otworzy 62. festiwal filmowy w Cannes. Po raz pierwszy w historii tej prestiżowej imprezy w trakcie ceremonii otwarcia zostanie zaprezentowana animacja 3D. Będzie to jednocześnie światowa premiera filmu zrealizowanego przez twórców Toy Story i Gdzie jest Nemo.

Bardziej i mniej skromny Wall-E na DVD

walle_foto2
Jedna z najbardziej oczekiwanych animacji tego roku, choć trudno powiedzieć - przez dzieci czy dorosłych - ukaże się 25. listopada na DVD. Miłośnicy przygód będą mieli do wyboru dwie wersje filmowej przygody zatytułowanej po prostu Wall-E: jednopłytową i specjalne wydanie dwupłytowe. Ale nawet to pierwsze będzie zawierało wyjątkowo ciekawe dodatki.

Wall-E - galeria fotosów

Świat filmu Wall-E to Ziemia w dość odległej na szczęście przyszłości. Planeta została zaśmiecona przez ludzi do tego stopnia, że zmuszeni byli ją opuścić na pokładzie wielkiego statku kosmicznego Axiom.

Jak Szyc Piorunem został

Piorun_kadr
Piorun, kolejny wielki hit spod znaku Disney/Pixar, 28 listopada pojawi się w kinach. Tym razem legendarny producent John Lasseter proponuje młodym (i jak zwykle - nie tylko młodym!) widzom opowieść o niezwykłym psie - gwiazdorze. Tytułowego Pioruna dubbinguje Borys Szyc. 

WALL-E superstar i inni

walle_foto3
Kino od bardzo dawna kocha roboty i uwielbia je portretować. Nawet gdy są "czarnymi charakterami", budzą sympatię i fascynację widzów. Najnowszy, choć wiekowy, to Wall-e - Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący E-Klasa. Ale są i inne gwiazdy wśród sztucznych inteligencji, by wspomnieć takie osobowści jak R2-D2 i C-3PO, HAL 9000, Terminator czy ED-209.

Oto subiektywny przegląd najbardziej godnych uwagi i charakterystycznych robotów w dziejach kina.

Stenka jako komputer pokładowy

walle_foto2
Danuta Stenka wcieli się w rolę komputera pokładowego w najnowszej ekranizacji Pixara Wall-E. Choć może "wcieli się" nie jest najlepszym określeniem, skoro w filmie wystąpi jedynie głos popularnej aktorki. W wersji oryginalnej jako komputer przemówiła Sigourney Weaver.

Zakochany robocik podbija serca Amerykanów

walle_foto1
Wall-E, najnowsza animacja ze stajni Pixara, zadebiutował po pierwszym weekendzie projekcji na pierwszym miejscu amerykańskiego box-office'u. Podczas weekendu film o sprzątającym robociku zarobił 62,5 mln dolarów. Do polskich kin Wall-E przybędzie 18 lipca.

Shorty Pixara na DVD

krotkometrazowki_pixara_okladka
Pojawiały się przed każdym seansem animacji studia Pixar takich jak Toy Story, Iniemamocni czy Gdzie jest Nemo. Teraz cała ich kolekcja znajdzie się na jednej płycie DVD zatytułowanej Kolekcja krótkometrażówek Studia Pixar.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość