Środa, 2017.03.29 Marka, Wiktoryny, Zenona
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

29. marca

29. marca

Czasem i w marcu  zetnie wodę w garncu.

1848 - we Włoszech powstał legion polski, którego inicjatorem był m. in. Adam Mickiewicz;

1930 - odbyła się premiera Moralności pani Dulskiej, pierwszego polskiego filmu udźwiękowionego;

1973 - ostatni żołnierz amerykański opuścił Wietnam Południowy.

Więcej w kalendarium »

Płock

Piosenki Starszych Panów na jazzowo w Płocku

janusz_szrom_fot_marek_karewicz
Bogdan Hołownia i Janusz Szrom wystąpią 16. kwietnia w Kamienicy przy ul. Tumskiej w Płocku z programem Piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Koncert zainauguruje trzecią edycję cyklu "Jazz w muzeum".

Najlepsze zdjęcia dzikiej przyrody

wildlife_photographer_gal2
Zwycięskie prace z konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year z lat 2002 - 2010 będzie można oglądać w Muzeum Mazowieckim w Płocku do 13. marca.

III Kiermasz Bożonarodzeniowy w Płocku

iii_kiermasz_bozonarodzeniowy_w_plocku_plakat
Świąteczne ozdoby wykonane przez rękodzielników kurpiowskich, podlaskich i mazowieckich, wiejska szynka i kiełbasy oraz pasztet, figurki z piernika i mąki oraz wiele innych atrakcji czeka 5. grudnia na mieszkańców Płocka na III Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Muzeum Mazowieckim.

Trio Gogolewskiego i Lora Szafran w Płocku

lora_szafran_foto
Trio Wojciecha Gogolewskiego wystąpi 27. listopada w Kamienicy Muzeum Mazowieckiego w Płocku w ramach cyklu Jazz w Muzeum. Gościem specjalnym koncertu będzie Lora Szafran.

Chopinowi Duda-Gracz - wystawa w Płocku

chopinowi_duda_gracz_plakat
Chopinowi to ostatni wielki cykl obrazów Jerzego Dudy-Gracza, z których każdy inspirowany jest kolejnym utworem wielkiego romantyka. Praca nad cyklem trwała cztery lata, od 1999 do 2003 roku. W tym czasie powstało 295 prac - więcej niż utworów Chopina, gdyż są wśród nich dyptyki, tryptyki i poliptyki - w zależności od liczby części składających się na dany utwór.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Chopin

konkurs_foto_chopin
Ponad miesiąc został do zakończenia Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego CHOPIN. Mogą w nim wziąć udział zarówno profesjonalni fotografowie, jak i amatorzy. Termin nadsyłania prac mija 24. września b.r. (liczy się data stempla pocztowego). Można wygrać do 4 tys. zł.

Jean Michel Jarre w płockiej Orlen Arenie

Jean Michel Jarre w ramach światowej trasy koncertowej "2010" wystąpi w Polsce z trzema koncertami. Pierwszy odbędzie się 13. listopada w hali Orlen Arena w Płocku.

Amerykańskie kolędy, czyli jazz w płockim muzeum

iza_zajac_foto
Znakomita wokalistka jazzowa Iza Zając wystąpi 27. grudnia w Muzeum Mazowieckim w Płocku z programem Piosenki świąteczne. Widzowie będą mogli posłuchać amerykańskich standadów Bożonarodzeniowych w kameralnych aranżacjach na wokal, fortepian i kontrabas.

Od Egzekucji do uniewinnienia - wystawa sztuki naiwnej w Płocku

sztuka_naiwna_gal4
Wystawa z kręgu sztuki naiwnej, innej, intuicyjnej, art brut, outsider art, insitus art, ekspresji psychopatologicznej zatytułowana Od Egzekucji do uniewinnienia została otwarta 3. grudnia w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

II Kiermasz Bożonarodzeniowy w Płocku

2_kiermasz_swiateczny_plock_plakat
Autorskie rękodzieła ludowe, świece woskowe, oryginalne ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne z regionów Kurpi, Podlasia i Mazowsza będzie można kupić 6. grudnia na patio Muzeum Mazowieckiego w Płocku podczas II Kiermaszu Bożonarodzeniowego. W programie także warsztaty dla dzieci i rodziców: wykonywanie ozdób choinkowych oraz światów z opłatka.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość