Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

podkarpackie

Promocja płyt Jednego Serca Jednego Ducha 2012

promocja_plyty_jsjd2012_plakat
Promocja płyt z tegorocznego koncertu Jednego Serca Jednego Ducha odbędzie się 28. października w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie o godz. 12.00 Msza Święta w bazylice OO. Bernardynów.

Wystawa retrospektywna Rosińskiego w Stalowej Woli

grzegorz_rosinski_news1
Pierwsza w Polsce retrospektywna wystawa prac graficznych i malarskich Grzegorza Rosińskiego - europejskiego mistrza komiksów, autora legendarnej serii Thorgal - odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Część prac zostanie pokazana na wystawie plenerowej.

Norblin nieznany w Stalowej Woli

norblin_gal1
Pierwsza wystawa prac Stefana Norblina w powojennej Polsce zostanie otwarta w 3. września w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Wydarzeniem podczas ekspozycji będzie prezentacja wielkoformatowych płócien z Indii, które na co dzień stanowią ozdobę pałacu Umaid Bhawan oraz obrazy Norblina sprowadzone z USA. 

I Juwenalia Podkarpackie

juwenalia_podkarpackie_2011
Koncerty gwiazd muzycznych (m.in. Lady Pank, T. Love. Paweł Kukiz i Piersi, Ewa Farna, KSU), teatr ognia, pokazy tańca, korowody przebierańców, występy kabaretów, pokaz filmów amatorskich znajdą się w programie I Juwenaliów Podkarpackich. Odbywać się one będą od 11. maja w siedmiu miastach regionu jednocześnie.

Jarmark Świąteczny w Przemyślu

jarmark_swiateczny_2010_przemysl_plakat
Jarmark Świąteczny odbędzie się na Rynku Starego Miasta w Przemyślu od 19. do 22. grudnia - ogłosił Urząd Miasta. Zainteresowani sprzedażą artykułów świątecznych mogą przesyłać zgłoszenia do 10. grudnia.

Ekran w Mroku Tour 2010 w Rzeszowie

metropolis_langa_kadr
Ekran w Mroku Tour, czyli Przegląd Filmów Ekspresjonistów Niemieckich, to projekcje filmów niemieckich ekspresjonistów z muzyką na żywo. W programie przeglądu znalazły się trzy filmy: Gabinet doktora Caligari Metropolis Fritza Langa. Seansom będzie towarzyszyła nowa oprawa muzyczna w wykonaniu kompozytora Marcina Pukaluka. 28. października w Kinie Zorza w Rzeszowie zostanie zaprezentowany film Metropolis.

Dziecinada - polski dizajn dla dzieci w Stalowej Woli

dziecinada_pufy
Najciekawsze prace polskich projektantów przeznaczone dla najmłodszych prezentowane są na wystawie współczesnego polskiego wzornictwa dla dzieci Dziecinada w Stalowej Woli. Wystawę można zwiedzać do 17. października.

Trans-Atlantyk w Sanoku

trans_atlantyk_provisorium_foto
Inscenizacja powieści Witolda Gombrowicza Trans-Atlantyk zrealizowana przez Teatr Provisorium i Kompanię Teatr wędruje po Polsce. 28. października spektakl zostanie wystawiony w Sanockim Domu Kultury.

Trans-Atlantyk w Krośnie

trans_atlantyk_foto
Inscenizacja powieści Witolda Gombrowicza Trans-Atlantyk zrealizowana przez Teatr Provisorium i Kompanię Teatr wędruje po Polsce. 8. i 9. października spektakl zostanie wystawiony w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Jean Michel Jarre w Rzeszowie

Jean Michel Jarre w ramach światowej trasy koncertowej "2010" wystąpi w Polsce z trzema koncertami. 15. listopada legenda muzyki elektronicznej zagra w Hali Podpromie w Rzeszowie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość