Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

podróż

Suzanne Vega nagrała płytę w drodze

Tales_from_the_Realm_okladka_cd
Po siedmiu latach przerwy Suzanne Vega powraca z dziesięcioma nowymi kompozycjami. Premiera albumu Tales from the Realm of the Queen of Pentacle zapowiadana jest na 3. lutego 2014 r.

Spotkanie z podróżnikiem na Bielanach

Buthan_foto_Andrzej_Kotnowski
Podróżnik Andrzej Kotnowski opowie o swojej wyprawie do Bhutanu podczas spotkania, które odbędzie się 23. stycznia w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie. W programie: prelekcja oraz pokaz multimedialny, a także wystawa zdjęć Królestwa Bhutanu.

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską w Opolu

Otwarte spotkanie z Elżbietą Dzikowską odbędzie się 5. maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Ida Fink: Podróż - fragment powieści

podroz_okladka
Wznowienie słynnej powieści Idy Fink Podróż ukazało się 11. stycznia 2012 r. nakładem wydawnictwa W.A.B. w "Serii z drzewem - wracamy do korzeni". To trzecie wydanie historii dwóch żydowskich sióstr, które w 1942 r. uciekły z getta w małym miasteczku na kresach dawnej Rzeczypospolitej. Przebrane za chłopki zgłosiły się do Arbeitsamtu, żeby dobrowolnie wyjechać na roboty do Niemiec. Wraz z grupą robotnic przymusowych rozpoczęły najważniejszą podróż w swoim życiu.

Afrykańskie podróże w Teatrze Pleciuga

Spotkania z podróżnikami zorganizowane pod hasłem Afrykańskie podróże - relacje z wypraw odbędą się 23. i 24. listopada w szczecińskim Teatrze Pleciuga. Opowieściom towarzyszyć będą pokazy zdjęć i filmów. Spotkania odbędą się w ramach cyklu Dzieci magii - od rytuału do współczesnego teatru lalek.

XIX-wieczna podróż na Bliski Wschód

wspomnienia_z_naszej_podrozy_na_wschodzie_okladka
Wspomnienia XIX-wiecznego ziemianina Józefa Hussarzewskiego z jego podróży po Egipcie i Ziemi Świętej ukazały się po raz pierwszy nakładem wydawnictwa Księgarnia Akademicka. To barwna opowieść prezentująca zarówno ówczesne, trudne realia dalekiej orientalnej podróży, jak i fascynujący wykład na temat historii i monumentalnych zabytków Egiptu.

Stan gotowości w PKP w dniach uroczystości pogrzebowych

Pociągi wszystkich przewoźników kolejowych będą kursować 17. i 18. kwietnia jak w dni powszednie; między Warszawą i Krakówem średnio co 45 minut. Wszystkie pociągi łączące oba miasta z pozostałymi największymi aglomeracjami będą maksymalnie wzmocnione wagonami, a PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchomią w sumie dodatkowo 48 pociągów.

Polskie Himalaje w katowickiej bibliotece

Ireneusz Waluga, himalaista i podróżnik, będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach-Koszutce. Spotkanie odbędzie się z okazji trzydziestej rocznicy pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest.

O Tybecie w Klubie Podróżnika

potala_foto
Pokaz slajdów i opowieści o Tybecie odbędzie się 6. marca w Klubie Podróżnika w Warszawie9. O "dachu świata" opowiadać będzie Iwona Bartoszcze - z wykształcenia archeolog, z zamiłowania antropolog kultury oraz pilot wycieczek.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość