Niedziela, 2017.04.30 Balladyny, Lilli, Mariana
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

30. kwietnia

30. kwietnia

Na kwiecień
lada z czego wianek upleciem.

1900 - austriacka hrabina Gabriele Wartensleben uzyskała jako pierwsza kobieta tytuł doktora filozofii na Uniwersytecie Wiedeńskim;

1918 - radziecki rząd przywrócił obowiązkową służbę wojskową;

1956 - odbyło się uroczyste otwarcie Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego.

Więcej w kalendarium »

poemat

Premiera uniwersytecka Balu w Operze

bal_w_operze_foto
Bal w Operze - jeden z najgłośniejszych utworów Juliana Tuwima, arcydzieło polskiej literatury XX wieku - zostanie wystawiony w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Premiera studencka odbędzie się 5. grudnia. Dla żaków specjalna zniżka.

Marcin Kurek laureatem Nagrody Kościelskich

oleander_okladka
Marcin Kurek został laureatem Nagrody im. Kościelskich. Jury nagrodziło go za poemat Oleander wydany nakładem Zeszytów Literackich. Wręczenie nagrody odbędzie się 9. października podczas festiwalu literackiego Wielkie Nocne Czytanie w Warszawie.

Szkielet małpy czyli poezja Kaczanowskiego

szkielet_malpy
Szkielet małpy to projekt sześciu poematów akcji, układających się w książkę o tym samym tytule. Autorem zbioru jest Adam Kaczanowski, który spotka się z czytelnikami 26. czerwca w Kawiarni Mesita w Warszawie.

Tryptyk rzymski Jana Pawła II

Tryptyk_rzymski_okladka_dvd
Tryptyk rzymski, czyli poemat Papieża oparty na Sądzie Ostatecznym Michała Anioła, pojawił się właśnie w sprzedaży w formacie DVD, w przeddzień rocznicy śmierci Jana Pawła II. Wiersze recytuje Danuta Michałowska, a akompaniuje jej Grzegorz Turnau.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość