Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

poezja śpiewana

Herdzin z Jopek, Miśkiewicz i Turnauem

krzysztof_herdzin_fot_Bogdan_Augustyniak
Pianista jazzowy Krzysztof Herdzin nagrał dwunastą autorską płytę, tym razem z piosenkami. Godzinnie na jego krążku zatytułowanym Jesteś światłem zaśpiewali Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Premiera 12. lutego, a 10. lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert promujący album.

Andrzej Garczarek w Piwnicy na Wójtowskiej

andrzej_garczarek_foto
Andrzej Garczarek wystąpi 20. października z recitalem Przejście dla pieszych w Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie. Piwnica jest nowym miejscem koncertowym Staromiejskiego Domu Kultury.

Finał 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej

pamietajmy_o_osieckiej_2009_logo
11 laureatów tegorocznego Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" wystąpi na trzech finałowych koncertach, które odbędą się w Warszawie. Gwiazdą Koncertu Galowego, który zaplanowano na 3. października, będzie zespół Raz Dwa Trzy.

Czerwony Tulipan na Kabaretowej Scenie Trójki

czerwony_tulipan_gal1
Czerwony Tulipan wystąpi 14. lutego na Kabaretowej Scenie Trójki w warszawskiej Piwnicy pod Harendą. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Brajlem w Warszawie

kamila_kraus_foto
Kamila Kraus zaprezentuje 20. lutego materiał ze swojej płyty Brajlem w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Na krążku wydanym jesienią zeszłego roku znalazły się piosenki z muzyką Ygora Przebindowskiego do tekstów m.in. Zbigniewa Herberta i Haliny Poświatowskiej.

Koncert Kamili Kraus w Coffee KARMA

kamila_kraus_foto
Brajlem - kameralny koncert Kamili Kraus - odbędzie się 4. lutego w warszawskiej Karmie. Wokalistce będzie towarzyszył wiolonczelista Jan Stokłosa oraz pianista i kompozytor wykonanej muzyki - Ygor Przebindowski.

Janek Samołyk wystąpi w Katowicach

janek_smakolyk_foto
Janek Samołyk - wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek - wystąpi 10. grudnia w filii nr 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach-Ligocie. Na koncercie będzie można usłyszeć akustyczne wykonanie utworów z płyty Wrocław oraz poznać kulisy powstania albumu.

Poezja śpiewana Brajlem

kamila_kraus_foto
Debiutancki krążek Kamili Kraus Brajlem - połączenie klasyki i jazzu otulonych atmosferą piosenki poetyckiej będzie miał premierę 1. października. Album ukaże się w dwóch wersjach - standardowej oraz dla niewidomych. W tej ostatniej wszystkie teksty zostaną zapisane w systemie Braille'a.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość