Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

pomoc

Macierzyństwo bez lukru 3!

macierzynstwo_bez_lukru_3
Macierzyństwo bez lukru - co powie tata? to trzecia odsłona projektu charytatywnego na rzecz ciężko chorego Mikołajka Kamińskiego. W kolejnym tomie antologii nie tylko matki, ale i ojcowie opowiadają o swoich doświadczeniach rodzicielskich.

Autorzy  zastanawiają się, czy dzieci muszą być posłuszne rodzicom, dostawać to, czego my nie mieliśmy i czy powinny być nam wdzięczne; dywagują, na czym polega partnerski podział obowiązków i gdzie leży granica między bezpieczeństwem dziecka a nadopiekuńczością rodziców.

Cały zysk ze sprzedaży antologii trafia na konto Mikołajka w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Wszyscy autorzy oraz wydawca zrezygnowali z honorariów na rzecz chorego chłopczyka.

Głusi w przestrzeni publicznej: USC

glusi_w_przestrzeni_publicznej_usc
Kierownik szczecińskiego Urzędu Stanu Cywilnego Karol Lipiński opowie podczas spotkania z osobami niesłyszącymi o sprawach, które można załatwić w USC - od zawarcia związku małżeńskiego, poprzez rejestrację urodzin i zgonów. Będzie także mówić o wydawaniu odpisów dokumentów i zmianie nazwiska.

Szczecin: Głusi w przestrzeni publicznej

glusi_w_przestrzeni_publicznej_foto
Zwiększenie dostępu do informacji publicznej oraz edukacja w zakresie praw obywatelskich osób z wadą słuchu to jedno z głównych zadań programu "Głusi w przestrzeni publicznej", który wystartował w Szczecinie. Celem programu jest również wyposażenie służb publicznych w informacje dotyczące specyfiki komunikowania się z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.

Gwiazdy w przedszkolach czyli BajkOLAndia

bajkolandia_logo
Finał akcji charytatywnej BajkOLAndia, której pomysłodawcą i organizatorem jest Aleksandra Mikołajczyk, aktorka znana m.in. z serialu Na wspólnej, odbędzie się 18. maja w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Miłość rodzi miłość i Małgorzata Walewska

milosc_rodzi_milosc_plakat
Światowej sławy mezzosopranistka Małgorzata Walewska będzie gwiazdą koncertu charytatywnego Miłość rodzi miłość, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz artystów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Koncert odbędzie się 17. lutego w Filharmonii Krakowskiej.

Pomoc dla artystów z warszawskiej Pragi

obsesja_plakat
Siedziba Teatru Remus i pracownie artystów spłonęły 30. stycznia podczas pożaru kamienicy na warszawskiej Pradze przy ul. Inżynierskiej. Zarówno artyści jak i zespół teatralny szukają nowych miejsc dla swojej działalności. Teatr Remus szuka również miejsca na premierę planowaną na 6. lutego.

Zrecenzuj Macierzyństwo bez lukru 2 i wygraj nagrodę

macierzynstwo_bez_lukru_2_okladka
Macierzyństwo bez lukru, charytatywna akcja matek-blogerek na rzecz ciężko chorego Mikołajka, wchodzi w kolejną fazę. Tym razem można pomóc chłopczykowi, a przy tym zdobyć nagrodę.

Warszawa: Bezpłatne zajęcia dla osób z chorobą Parkinsona

osrodek_parkinsona_logo
Bezpłatne zajęcia m.in. rehabilitacyjne, usprawniające i aktywizujące zawodowo będą odbywały się od stycznia w nowym Ośrodku Parkinsowna w Warszawie. Zapisy trwają do końca grudnia. Liczba miejsc ograniczona!
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość