Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

prapremiera

Szczecińska Biała Dama na scenie

wilcze_pietno_plakat
Biała Dama krążąca po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czyli Sydonia von Borck, najsłynniejsza pomorska szlachcianka oskarżona o czary i skazana na śmierć, została bohaterką widowiska muzycznego Wilcze piętno. Nad spektaklem pracują uczniowie i absolwenci Szkół Artystycznych TOP-ART oraz grupa niesłyszących aktorów z Teatru-3. 

Prapremiera na otwarcie Sceny Letniej Teatru Wybrzeże

wielka_improwizacja_plakat
Prapremiera spektaklu Wielka Improwizacja zainauguruje 6. lipca piąty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. Do 24. sierpnia będzie można obejrzeć siedem przedstawień z repertuaru Wybrzeża. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Marian Opania w monodramie Glena Bergera - galeria

Marian Opania zagra w sztuce amerykańskiego autora Glena Bergera o intrygującym tytule W progu czyli tajemnica zaniechanych spodni. Dramat napisany z niezwykłą wirtuozerią został zaliczony do dziesiątki najlepszych sztuk 2001 roku w USA i do dziś jest grany na wielu scenach świata. Polska prapremiera odbędzie się 12. czerwca w Teatrze Ateneum w Warszawie.

Prapremiera Piszczyka w Teatrze Polskim

Piszczyk_plakat
Twórcy spektaklu wskrzeszają postać Jana Piszczyka i starają się pokazać go w dzisiejszej przestrzeni społecznej i politycznej, począwszy od lat 80. po pierwszą dekadę XXI wieku. Kim byłby dziś Jan Piszczyk?

Piszczyk w Teatrze Polskim - galeria

Sztukę Piszczyk napisali Jan Czapliński i Piotr Rowicki. Wspólnie z Piotrem Ratajczakiem (reżyserem i autorem opracowania muzycznego) spektakl współtworzą: Jan Czapliński (dramaturgia), Matylda Kotlińska (scenografia), grupa Mixer (kostiumy), Arkadiusz Buszko (ruch sceniczny), Bary (reżyseria świateł), Aleksander Grzebalski (projekcje wideo).

Prapremiera Balladyny Cecki i Garbaczewskiego

Balladyna_Cecki_plakat_Aleksandry_Waliszewskiej
Krzysztof Garbaczewski, jeden z najbardziej utalentowanych reżyserów młodej generacji, laureat Paszportu POLITYKI 2011, zrealizował w Teatrze Polskim w Poznaniu uwspółcześnioną wersję Balladyny autorstwa Marcina Cecko. Prapremiera spektaklu odbędzie się 25. stycznia.

VIII Święto Głupców w Warszawie

8_swieto_glupcow_plakat
Cztery spektakle (w tym premiera i prapremiera) oraz parada z ludowym zespołem wędrującym ze wsi Kowalowa "Kuźnia" znalazły się w programie VIII edycji Festiwalu Teatru Lalek - Święto Głupców, który odbędzie się w Warszawie 27. stycznia. Hasło tegorocznej imprezy brzmi: "Głupiec w drodze". Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Danuta W. i Michael J. w Teatrze Wybrzeże

tak_powiedzial_michael_j_plakat
Prapremiery dwóch spektakli - Danuta W. z Krystyną Jandą w roli Danuty Wałęsowej (11. października) oraz Tak powiedział Michael J. inspirowanego życiem i twórczością Michaela Jacksona (12. października) - odbędą się w gdańskim Teatrze Wybrzeże podczas jesiennego aneksu V edycji Festiwalu Wybrzeże Sztuki.

Deszczowa piosenka po raz pierwszy na scenie

deszczowa_piosenka_plakat_spektaklu
Trwają ostatnie przygotowania do wielkiej produkcji musicalowej Deszczowa piosenka w inscenizacji Wojciecha Kępczyńskiego i pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Herdzina. Prapremiera teatralna - 29. września w Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie.

Ach! Odessa - Mama... - prapremiera musicalu

ach_odessa_mama_plakat
Prapremiera musicalu Ach! Odessa - Mama..., opartego na błatnych pieśniach wywodzących się z rosyjskiej subkultury przestępczej, odbędzie się 9. czerwca na Dużej Scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie. 
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość