Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

premiera komiksu

Nowy album z przygodami Asteriksa

asterix_u_piktow_okladka
Asteriks u Piktów, 35. album serii zrealizowany w całości przez nowych autorów - Didiera Conrada (rysunki) i  Jeana-Yves`a Ferri (scenariusz) - ukaże się 24. października. W dniu światowej premiery ukaże się także polska edycja tego komiksu.

Wypasiony kot Simona mierzy czas

Kot Simona skończył 5 lat i z tej okazji świętuje premierą gigantycznego albumu ze swoimi nowymi i najpopularniejszymi przygodami. Liczący 400 stron Wypasiony kot Simona z rysunkowymi historyjkami Simona Tofielda ma trafić do księgarń w tym tygodniu.

Komiks wojenny o DAG Fabrik Bromberg

dag_fabrik_bromberg_1_okladka
Pierwsza część komiksu z serii Tajemnice DAG Fabrik Bromberg autorstwa Macieja Jasińskiego (scenariusz) i Jacka Michalskiego (rysunki) ukaże się pod koniec września nakładem Zin Zin Press. Pierwszy zeszyt będzie nosił tytuł Szpieg w Bydgoszczy.

Marilyn Monroe bohaterką komiksu

spadajaca_gwiazda_okladka_komiksu
Spadająca gwiazda. Marilyn Monroe - komiksowa biografia największej gwiazdy kina wszech czasów namalowana przez Zbigniewa Kasprzaka - ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Ongrys. Autorami scenariusza są Maryse i Jean-François Charles.

Piąta część przygód Lou!

lou_laserowy_ninja_okladka
Lou, która przez cztery wcześniejsze albumy francuskiego komiksu dla dziewczyn wyrosła na zgrabną nastolatkę, czeka wyjątkowo trudny okres w piątej części serii. Polska premiera albumu Laserowy Ninja zapowiadana jest na 13. września.

Baby blues, czyli niesforny niemowlak w komiksie

Baby blues, cykl komiksowy Jerry’ego Scotta i Ricka Kirkmana o perypetiach początkujących rodziców zmagających się z kolkami i brakiem snu, zaczął ukazywać się w Polsce. Do księgarń trafił właśnie pierwszy tom serii zatytułowany To będzie trudniejsze, niż myśleliśmy.

Zbiorcza edycja Mausa w tym roku po polsku

maus_okladka
Oba tomy uhonorowanego nagrodą Pulitzera komiksu Maus ukażą się jeszcze w tym roku w Polsce w nowej zbiorczej edycji. Krakowski POST planuje również opublikowanie antologii Breakdowns - kolekcji komiksów Spiegelmana powstałych w latach 70.

4 x Largo Winch w jednym tomie nowej serii

largo_winch_t1_okladka
Largo Winch, sensacyjny komiks ze scenariuszem Jeana Van Hamme’a i rysunkami Philippe’a Francqa, ukazuje się 22. czerwca w zbiorczym albumie zawierającym cztery tomy serii. Komiks zostanie wydany w nowej serii Egmontu - "Sensacja".

Nowy komiks Guya Delisle po polsku

louis_na_plazy_okladka
Louis na plaży, najnowszy album Guya Delisle - autora Phenianiu i Kronik birmańskich - ukaże się w Polsce 22. czerwca. Tym razem Delisle stworzył, obserwując swojego małego synka, porywającą historię, w której rzeczywistość miesza się z fantazją.

Mały Obeliks w kociołku druida po polsku

jak_obeliks_wpadl_do_kociolka_okladka
Kiedyś prawda musiała wyjść na jaw. Bo chociaż wiedziano, że Obeliks - dziecięciem będąc - wpadł do kociołka z magicznym napojem, to nie było powszechnie wiadome, jak to się stało. Polacy poznają tę tajemnicę 25. maja, kiedy ukaże się album Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość