Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

profilaktyka

Operacja sufit w Centrum Zdrowia Dziecka

operacja_sufit
Operacja sufit to konkurs graficzny na projekty do sal pooperacyjnych w Centrum Zdrowia Dziecka. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy interesują się grafiką i chcą ubarwić los małych pacjentów. Zgłoszenia można nadsyłać do 10. lipca 2013 r.
dsyłać do 10. lipca 2013 r.

Nowoczesne terapie SM pozwalają uniknąć wózka inwalidzkiego

Nowoczesne leki hamują przebieg stwardnienia rozsianego i zapobiegają narastaniu niesprawności. Jednak polscy pacjenci nie korzystają z efektów długoletnich badań, w których brali udział także nasi uczeni. W efekcie rośnie liczba osób niepełnosprawnych.

Marsz Różowej Wstążki i siostry Przybysz

siostry_przybysz_foto_krzysztof_opalinski
XIV Marsz Różowej Wstążki, bezpłatne badania USG i mammograficzne oraz koncert sióstr Przybysz znalazły się w programie tegorocznej Wielkiej Kampanii Życia - AVON kontra Rak Piersi w Warszawie. Akcję zaplanowano na 24. września.

Kawa może zapobiegać rakowi piersi

kawa_w_kawiarni_foto
Kobiety, które piją dużo kawy, mogą być mniej narażone na jeden z rodzajów raka piersi - informuje pismo "Breast Cancer Research".

Wyprzedzić raka

gabinet_lekarski_foto
Strach to pierwsze uczucie, jakie pojawia u mnie się w skojarzeniu ze słowem rak. A przecież tego właśnie szukamy podczas USG: nieprawidłowości, które mogłyby wskazywać na pierwsze symptomy nowotworu. Oczywiście, mogę sobie powiedzieć, że to tylko jedno z wielu badań kontrolnych, że można dzięki niemu wykryć, a potem zdusić w zarodku wiele rozmaitych chorób. Ale to będzie tylko mydlenie sobie oczu. USG piersi i tarczycy to element profilaktyki raka, również USG brzucha to jedna z najprostszych metod wykrywania nowotworów - na przykład nerki (rak nerki nie daje objawów we wczesnym stadium i właściwie tylko ultrasonografia może wskazać na niepokojące zmiany). A skoro szuka się raka, można znaleźć raka, więc na badanie większość z nas pójdzie ze ściśniętym sercem.

Czy za kilka godzin odetchnę z ulgą?

Marchew, kapusta i brokuły zdrowe dla pań

warzywa2_foto
Spożywanie dużych ilości marchewki i warzyw kapustowatych, w tym brokułów, może pomóc zredukować ryzyko raka piersi, zwłaszcza agresywnej odmiany często spotykanej u Afroamerykanek - wynika z badań opublikowanych w "American Journal of Epidemiology".

Przystanek Mammografia w Wytwórni

urszula_dudziak_foto
II edycja "Przystanku Mammografia" odbędzie się 30. maja w łódzkim Klubie Wytwórnia. W programie darmowe badania mammograficzne (za skorzystanie z badań będzie można otrzymać bilet na koncert Urszuli Dudziak), konsultacje z lekarzami, badania spirometryczne i wiele innych.

Genetyczny test ułatwi leczenie raka piersi

Badanie genetyczne pozwoli zawczasu wskazać te pacjentki z rakiem piersi, u których chemioterapia i tak nie przyniosłaby wyników, a groziłaby efektami ubocznymi - informuje pismo "The Lancet Oncology".

Mniej soli - więcej zdrowia?

Współpraca z przemysłem spożywczym na rzecz ograniczenia spożycia soli mogłaby zapobiec setkom tysięcy zawałów i udarów oraz znacznie obniżyć koszty leczenia - informuje Reuters.

Antydepresyjny tramwaj edukacyjny na Śląsku

Materiały edukacyjne na temat depresji i kupony upoważniające do bezpłatnej konsultacji z psychiatrą czekają od 8. lutego na pasażerów jednego z tramwajów linii łączącej Katowice z Chorzowem i Bytomiem. "Antydepresyjny" tramwaj będzie kursował przez miesiąc.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość