Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

przegląd filmów

8. Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina Pełny Metraż

pelny_metraz_2013_logo
Jedyny w Polsce Festiwal poświęcony wyłącznie pełnometrażowym filmom fabularnym i dokumentalnym kina autorskiego odbędzie się w trzeciej dekadzie listopada w Centrum Kultury Lublinie. W 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Młodego Kina Pełny Metraż wystartuje dziewięć filmów z siedmiu państw.

16. Przegląd Filmowy Kino na Granicy

kino_na_granicy_foto
Retrospektywa znakomitego reżysera i scenarzysty słowackiego Dušana Hanáka będzie jednym z punktów programu 16. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy w Cieszynie. Kolejna edycja imprezy odbędzie się od 29. kwietnia do 4. maja 2014 r.

Wielka feta z okazji otwarcia Centrum Kultury w Lublinie

Centrum_Kultury_w_Lublinie
Centrum Kultury w Lublinie będzie świętować powrót na mapę miasta. Wielka feta pod hasłem "Jesteśmy w Centrum" planowana jest od 20. do 29. września. W programie m.in. koncert Tie Break z Michałem Urbaniakiem, trzy premiery teatralne, wernisaże wystaw, zwiedzanie Centrum, pokazy filmów i wiele innych atrakcji.

Miasto movie latem w plenerze

miasto_movie_latem_2013
Lubelski cykl pokazów filmowych Miasto movie wychodzi latem w plener. W każdą środę, od 17 lipca począwszy, seanse będą odbywały się na placu przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, gdzie na wygodnych leżakach i z przepiękną panoramą Lublina w tle będzie można odwiedzać kolejne miasta, kraje i gatunki filmowe. Specjalne seanse zaplanowano także w soboty.

Najlepsze filmy AfryKamery 2013 w Katowicach i Koninie

afrykamera_logo
Najlepsze filmy tegorocznej AfryKamery, w tym ulubieńcy publiczności oraz Jury, będzie można obejrzeć od 5. do 10. lipca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach oraz w Kinie Centrum w Koninie. Dodatkowo w Katowicach odbędą się dwie polskie premiery znakomitych dokumentów Mavambu oraz Africa: The Beat.

Reżyseria: Woody Allen w Kinie Praha

rezyseria_woody_allen_plakat
Przedpremierowy pokaz filmu Reżyseria: Woody Allen oraz spotkanie z Januszem Wróblewskim odbędą się w ramach przeglądu filmów Woody’ego Allena, który zaplanowano w warszawskim Kinie Praha na 26. i 27. czerwca.

VII SuperOrbitalny Festiwal Filmów Amatorskich SOFFA

Przegląd najlepszych polskich filmów amatorskich, specjalny pokaz filmu Bejbi blues, spotkanie z reżyserką Kasią Rosłaniec i prezentacja Olsztyn filmowy to atrakcje, które czekają na olsztyńskich kinomanów podczas siódmej edycji SuperOrbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA. Festiwal będzie trwał w Olsztynie od 4. do 7. czerwca.

Miasto movie - Miasto w zagrożeniu

miasto_movie_maj2013
"Miasto w zagrożeniu" to temat trzeciej części cyklu filmowego "Miasto movie" w Warsztatach Kultury w Lublinie. Podczas środowych spotkań będzie można obejrzeć pięć filmów o miastach w zagrożeniu, m.in. Las Vegas Parano Terry’ego Gilliama. Wstęp wolny.

Festiwal Filmów Afrykańskich Afrykamera 2013

afrykamera_logo
VIII. Festiwal Filmów Afrykańskich Afrykamera 2013 wystartuje w tym roku w Warszawie 10. kwietnia i potrwa 5 dni. Na imprezę zaproszono czołowych afrykańskich reżyserów, by wzięli udział w pokazach swoich filmów.

Filmy Johna Watersa w Toruniu

john_waters_foto
Klasyk zbuntowanego kina John Waters, prywatnie miły, ironiczny i inteligentny facet, po raz pierwszy zagości ze swoimi filmami w regionie kujawsko-pomorskim, a dokładnie w Kinie Centrum toruńskiego CSW. Przegląd filmów Watersa rozpocznie się 22. i potrwa do 24. lutego.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość