Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

psychologia

Jak działa kolor w odbiorze historii?

Warszawa_fot_Henry_N_Cobb
Jaka jest różnica oddziaływania fotografii kolorowej i czarno-białej? W jaki sposób kolor w zdjęciach archiwalnych wpływa na naszą percepcję historii? Kiedy fotografowie decydują się na czerń i biel? Dyskusja na ten temat odbędzie się 31. stycznia w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Prawo- lub leworęczność mogą wpływać na emocje

leworecznosc_foto
W mózgach ludzi prawo- i leworęcznych emocje mogą być nieco inaczej przetwarzane. Motywację można zdefiniować jako podążanie lub unikanie w odpowiedzi na bodźce fizyczne lub środowiskowe. Motywacja to podstawowe pojęcie z zakresu ludzkich emocji.

Życie z depresją - nowa książka Ewy Woydyłło

bo_jestes_czlowiekiem_okladka
Aby wyzdrowieć z depresji trzeba się nauczyć inaczej myśleć, inaczej żyć, inaczej postępować, inaczej odnosić się do siebie, do innych, do wszystkiego - twierdzi psycholog Ewa Woydyłło w książce Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji.

Zgorzknienie jest niezdrowe

Naukowcy z Concordia University (Kanada) dowodzą, że istnieje związek między goryczą, odczuwaną w wyniku porażki, a jakością życia i zdrowiem fizycznym - informuje serwis EurekAlert. 

Naukowcy: Rozstania bolą naprawdę

Trauma fizyczna i silne poczucie odrzucenia społecznego wywołują w mózgu człowieka jednakowe reakcje - donosi magazyn "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Zła praca gorsza dla psychiki niż bezrobocie

Praca źle wynagradzana, stawiająca duże wymagania, a nie dająca poczucia kontroli nad tym, co się robi, może mieć równie negatywny, a nawet gorszy wpływ na zdrowie psychiczne, niż brak zatrudnienia - wynika z badań, które publikuje pismo "Occupational and Environmental Medicine". 

Polacy kochliwi, lecz wciąż cenią małżeństwo

sluby_panienskie_gal10
Polacy potrzebują mocnych i silnych uczuć, ale w ich okazywaniu daleko im do południowców. Choć są kochliwi, to wciąż pozostają narodem tradycyjnym i swoje związki najczęściej kończą ślubem - przekonują eksperci.

Siła woli jest nieograniczona

Naukowcy ze Stanford University twierdzą, że nieodparte pragnienie zrobienia przerwy podczas pracy lub nauki nie wynika tak naprawdę ze zmęczenia naszego ciała, ale z naszej psychiki, a właściwie sposobu w jaki pojmujemy siłę woli.

Dzieci wierzą w to, co im mówimy

swiety_mikolaj_konkursowy_rysunek
Istnieje powszechne przekonanie, że małe dzieci wierzą we wszystko, co widzą, na przykład w istnienie grubego mężczyzny w czerwonym kostiumie, który jeździ w saniach ciągniętych przez renifery.

Wspieranie chorego dziecka pomaga w leczeniu

Obniżenie stresu, odbudowanie poczucia bezpieczeństwa i dobre relacje z rodziną mogą znacząco wspomóc proces zdrowienia chorego dziecka - podkreślali uczestnicy konferencji Wsparcie psychologiczne chorego dziecka i jego rodziny w Katowicach.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość