Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

punk

Rise Against na Rock In Summer 2012

rise_against_foto
Grupa Rise Against wystąpi 20. czerwca w Parku Sowińskiego w Warszawie w ramach Rock In Summer 2012. To drugi, po marcowym i wyprzedanym wiele tygodni przed imprezą, koncert amerykańskiej grupy w Polsce.

Nagroda dla punkowej Turandot w Edynburgu

turandot_passiniego_plakat
Polski spektakl Turandot w reżyserii Pawła Passiniego otrzymał prestiżową nagrodę Bank of Scotland Herald Angel przyznawaną wydarzeniom i artystom biorącym udział w sierpniowych festiwalach w Edynburgu.

Hardcore 2010 Fest i urodziny Kultury Gniewu

10_urodziny_kultury_gniewu_plakat
Koncert Hardcore 2010 Fest oraz spotkania z Krzysztofem "Prosiakiem" Owedykiem i Dariuszem "Pałą" Palinowskim, premiera antologii komiksów "Prosiaka" i kiermasz komiksowy znalazły się w programie 10. urodzin wydawnictwa Kultura Gniewu. Impreza odbędzie się 23. października w warszawskim CDQ.

Trzeci dzień Avant Art Festival

jono_el_grande_fot_mats_holst
Od 24. września trwa we Wrocławiu trzecia edycja Avant Art Festival, a bohema norweskiej awangardy wyznacza nowe ścieżki poznania. Dziś ostatni dzień weekendu z Norwegią, podczas którego zagra dadaistyczny Jono El Grande i mistyczny Arve Henriksen. Będzie można zobaczyć też punk operę z Oslo.

Zbigniew Libera - przez punk do Akademii Sztuk Pięknych

Zbigniew Libera debiutował w 1982 roku w obiegu kultury niezależnej na łódzkim Strychu. W latach 80. działał w kręgu Kultury Zrzuty, wspólnie z artystami z grupy Łodź Kaliska oraz m.in. Jackiem Kryszkowskim, Jerzym Truszkowskim, Włodzimierzem Adamiakiem i innymi.

Zespół AFI zagra w Stodole

afi_foto
Kalifornijska grupa AFI (A Fire Inside) wystąpi w warszawskiej Stodole 21. kwietnia 2010 roku. AFI będzie promować wydany we wrześniu 2009 roku album Crash Love. Płyta zadebiutowała na 12. miejscu prestiżowego notowania Billboard 200, a w pierwszym tygodniu sprzedała się w Stanach w ponad 50-tysięcznym nakładzie.

The Sounds na Poznań Alternative Fest

the_sounds_foto
Zespół The Sounds, nadzieja młodego rocka ze Szwecji, dwukrotnie wystąpi w grudniu w Polsce. 8. grudnia grupa rozgrzeje publiczność przed występem formacji Gogol Bordello w warszawskiej Stodole, a 9. grudnia, zagra samodzielny koncert w ramach pierwszej edycji festiwalu Poznań Alternative Fest w poznańskim Klubie Eskulap.

Koncert Gossip w Warszawie wyprzedany

gossip_foto
Na koncert grupy Gossip, który odbędzie się w warszawskim Palladium 21. listopada, nie ma już biletów. Jak informuje organizator występu zespołu Beth Ditto, przed sobotnim koncertem nie będzie prowadzona sprzedaż wejściówek.

Gogol Bordello zagra w Stodole

gogol_bordello_foto
Gogol Bordello, formacja Eugene'a Hütza, który zagrał główną rolę w głośnym debiucie reżyserskim Madonny Mądrość i seks, wystąpi w grudniu z dwoma koncertami w Polsce. Pierwszy występ odbędzie się 8. grudnia w warszawskiej Stodole.

Mudhoney i Black Tapes razem w Proximie

black_tapes_foto
Mudhoney, amerykańska legenda grunge, wystąpi 16. października na jedynym koncercie w Polsce. Impreza odbędzie się w warszawskim Klubie Proxima. Jako support na scenie pojawi się warszawska grupa Black Tapes.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość