Środa, 2017.09.20 Eustachego, Faustyny, Renaty
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

20. września

20. września

1934 - urodziła się Sophia Loren, włoska aktorka filmowa;

1963 - w Auckland w Nowej Zelandii przeprowadzono po raz pierwszy w świecie transfuzję krwi u płodu ludzkiego;

1991 - w Gdańsku utworzono Związek Miast Bałtyckich.

Więcej w kalendarium »

Pustynia

Mistyka pustyni według Chraboty

mistyka_pustyni_okladka
Mistyka pustyni to nowa książka znanego polskiego publicysty Bogusława Chraboty, która ukazała się nakładem Narodowego Centrum Kultury. Autor zafascynowany bezmiarem terenów pustynnych w różnych rejonach Bliskiego Wschodu i Afryki, zapoznaje czytelników z ich pasjonującą historią i przyrodą.

Pustynne impresje - wystawa U artystek

sylwia_huber_foto
Wernisaż wystawy fotografii Sylwii Huber Pustynne impresje odbędzie się 25. stycznia w galerii "U artystek" w Milanówku. To kolejna prezentacja zdjęć zafascynowanej pustynnymi pejzażami przewodniczki.

Otwarto centrum informacji o pustyniach

pustynia1_sylwia_huber_gal3
Gromadzenie wiedzy, materiałów, eksponatów, literatury oraz przepływ informacji związanych z pustyniami - to główne zadania Centrum Informacji o Pustynnych Rejonach Świata, które 17. listopada zainaugurowało swoją działalność w Kluczach.

Miraże mogą wrócić na Pustynię Błędowską za kilkanaście lat

- Być może za 10-15 lat na Pustyni Błędowskiej będzie można znów obserwować zjawisko fatamorgany. Zależy to od tego, czy uda się oczyścić teren z niepotrzebnych krzewów i drzew - mówi prezes Stowarzyszenia "Polska Sahara" Marian Pajdak. 26. lipca był ostatnim dniem "Pustynnych Miraży 2009", rokrocznej imprezy rekreacyjnej odbywającej się właśnie na Pustyni Błędowskiej (w tym roku główna część imprezy odbywała się w Chechle).

Pustynne impresje na Białołęce

sylwia_huber_foto
Wystawa fotografii Sylwii Huber Pustynne impresje zostanie otwarta 7. lutego w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie. Wernisaż poprzedzi pokaz slajdów podróżniczych z Libii zatytułowany Libia - terra incognita.

Zagadki sztuki naskalnej egipskiej oazy Dachla

Archeolodzy z Muzeum Archeologicznego i Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu rozpoczynają kolejny sezon badań w oazie Dachla na Pustyni Zachodniej w Egipcie. Na podstawie zdjęć lotniczych oraz satelitarnych zostały wyselekcjonowane potencjalnie obiecujące pod kątem sztuki naskalnej rejony, które zostaną poddane eksploracji - informuje Ewa Kuciewicz, uczestnik projektu.

Fotopodróże po Bliskim Wschodzie - pokaz slajdów

klonowski_news
Bliski Wschód okiem Macieja Klonowskiego - to tytuł spotkania z fotografem i podróżnikiem, który zaprezentuje zdjęcia z czterotygodniowej wyprawy obejmującej Jordanię, Syrię i Egipt. Pokaz slajdów odbędzie się 30. października w auli Wydziału Filologicznego UG w Gdańsku. Wstęp wolny.

George Clinton na sucho

pustynia_foto
Zdecydowanie nie popisali się organizatorzy wczorajszego koncertu z cyklu "Music for Peace". Dziwne, że agencja z takim doświadczeniem w przygotowywaniu imprez masowych nie potrafiła zadbać o komfort tych wszystkich, którzy upalny sobotni wieczór postanowili spędzić właśnie w Fabryce Wódek Koneser.

Fotopodróże po Indiach, Etiopii i Saharze w Tam-Tamie

fotopodroze_ulotka
Indie Południowe, Etiopia i Sahara to miejsca, które będzie można zwiedzić nie ruszając się z fotela podczas imprezy Fotopodróże - Przegląd Slajdów Podróżniczych, która odbędzie się w niedzielę 9. marca w Restauracji "Tam-Tam" w Warszawie.

Fotopodróże - przegląd slajdów podróżniczych

fotopodroze_1107
Pokaz slajdów z Libii i Birmy, warsztaty fotograficzne, barwne opowieści, tradycyjne arabskie przekąski - to tylko część atrakcji pierwszego z cyklu spotkań z pogranicza podróży i fotografii. Impreza odbędzie się 21 listopada w warszawskim Sheesha Lounge.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość