Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

Rafał Rutkowski

Trzej muszkieterowie Montowni - galeria

Trzej muszkieterowie to klasyk. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad. Warszawska premiera scenicznej adaptacji powieści Dumasa odbędzie się 30. listopada w Teatrze Powszechnym.

Wielka ofensywa Teatru Montownia w Och-Teatrze

kamienie_w_kieszeniach_gal1
Pięć spektakli Teatru Montownia będzie można zobaczyć w lipcu w warszawskim Och-Teatrze. Aktorzy Montowni: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki, zaprezentują m.in. Szelmostwa Skapena i Mayday.

Wystartował pierwszy w Polsce klub komediowy

klancyk_foto
Pierwszy w Polsce klub komediowy powstał w Warszawie w byłej klubokawiarni Chłodna 25. Od 2. października w repertuarze Klubu Komediowego Chłodna codziennie komediowe atrakcje. Tylko w tym miesiącu zaplanowano 45 wydarzeń. 5. października odbędzie się premiera Klancyka Pan Harold, a 20. października Dorota Masłowska wraz z Klancykiem zaprezentują improwizację na temat najnowszej powieści pisarki Kochanie, zabiłam nasze koty czyli napiszmy to jeszcze raz.

Czterej wąsacze na jednej scenie

wasy_rutkowski_foto
Czterej wąsaci aktorzy Teatru Montownia zagrają 20. września po raz piewszy spektakl według sztuki Wąsy napisanej specjalnie dla nich przez Macieja Kowalewskiego (też wąsatego). Ma to być to sceniczny hołd złożony wszystkim wąsatym na ciele i umyśle.

Wąsy Montowni - galeria

Sztuka Wąsy została napisana przez Macieja Kowalewskiego na zlecenie Teatru Montownia w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle. Reżyserem spektaklu jest sam autor sztuki, a wszystkie dwanaście postaci grają czterej aktorzy Teatru Montownia.

Seks polski i Rutkowski w Studio Buffo

rafal_rutkowski_seks_polski_foto
Rafał Rutkowski z Teatru Montownia przygotowuje się do kolejnego one-man show. Tym razem zagości na deskach Teatru Buffo. Aktor zmierzy się z zagadnieniem seksu polskiego od czasów Mieszka I do dziś, od Wisły do Tatr, od zmierzchu do świtu i od świtu do zmierzchu. Premiera 13. marca.

Teatr Montownia na Brooklynie

to_nie_jest_kraj_foto2
Spektakl Teatru Montownia To nie jest kraj dla wielkich ludzi będzie można obejrzeć jeszcze w tym miesiącu w Nowym Jorku. Rafał Rutkowski wystąpi ze swoim one man show w Klubie Exit na Brooklynie 23. i 24. stycznia.

Monodram Montowni na Chłodnej

rafal_rutkowski_foto
Trwają intensywne próby do one-man show w wykonaniu aktora Teatru Montownia Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotowuje w podziemiach klubokawiarni Chłodna 25 godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Premiera spektaklu To nie jest kraj dla wielkich ludzi zapowiadana jest na 4. października.

Kamienie w kieszeniach - galeria spektaklu Teatru Montownia

Kamienie w kieszeniach to sztuka irlandzkiej pisarki Marie Jones na dwóch aktorów (Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki), którzy odgrywają kilkanaście postaci, m.in. amerykańską gwiazdę filmową czy zblazowanego reżysera. Aktorzy występują bez rekwizytów, na niemal zupełnie pustej scenie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość