Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

recital

Stachuriada w Teatrze Kamienica

stachuriada_2013
Msza wędrującego w wykonaniu Anny Chodakowskiej i występ Lubelskiej Federacji Bardów z recitalem Stachura Poematy to punkty programu Stachuriady zorganizowanej w warszawskim Teatrze Kamienica z okazji siedemdziesiątej szóstej rocznicy urodzin Steda. Koncerty odbędą się 17. i 18. sierpnia.

Noc Muzeów 2013 w Łazienkach Królewskich

Lazienki_Palac_na_Wyspie_foto
Zwiedzanie Pałacu na Wyspie w magicznej atmosferze świec, spacer po zabytkowym Ogrodzie oświetlonym lampionami oraz niezwykły koncert Stanisławy Celińskiej zorganizowany w ramach projektu Nowa Warszawa na Stawie Południowym to część atrakcji Nocy Muzeów przygotowanych przez Muzeum Łazienki Królewskie na wieczór 18. maja.

Od Bacha do Pendereckiego na Grochowskiej

Marek_Romanowski_foto
Marek Romanowski (kontrabas) i Joanna Galon-Frant (fortepian) wystąpią 18. maja w ramach Letnich Koncertów na Grochowskiej w Warszawie. W programie koncertu znajdą się utwory Bacha, Schuberta i Beethovena. 19. maja odbędzie się koncert Marcina Zdunika (wiolonczela) i Aleksandry Świgut (fortepian), którzy zaprezentują kompozycje Schumanna i Pendereckiego.

Inauguracja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach

Lazienki_Palac_na_Wyspie_foto
Światowej sławy pianistka Anna Maria Stańczyk wystąpi 19. maja pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas koncertu inaugurującego 54. sezon letnich koncertów. W tym roku będzie ona miała szczególnie uroczysty charakter ze względu na ukończenie odnowy ogrodu w otoczeniu Pomnika Chopina.

Hanna Banaszak w Blue Note

hanna_banaszak_foto
Jazz, poezja i piosenka w wykonaniu jednej z największych osobowości polskich scen – taka uczta czeka tych, którzy przyjdą 29. stycznia na koncert Hanny Banaszak do klubu Blue Note w Poznaniu.

Recital Adama Makowicza w Rybniku

rozmowy_z_adamem_makowiczem_okladka
Słynny pianista jazzowy Adam Makowicz świętuje 45-lecie działalności artystycznej oraz 50-lecie występów koncertowych. Jeden z jubileuszowych recitali odbędzie się 9. listopada w Rybnickim Centrum Kultury.

Andrzej Garczarek w Piwnicy na Wójtowskiej

andrzej_garczarek_foto
Andrzej Garczarek wystąpi 20. października z recitalem Przejście dla pieszych w Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie. Piwnica jest nowym miejscem koncertowym Staromiejskiego Domu Kultury.

Pół na Pół Damiana Rybickiego w Kutnie

damian_rybicki_gal1_fot_Monika_Łaskarzewska
"Babranie się w dziczy emocjonalnej" zaproponuje widzom Damian Rybicki podczas swojego recitalu w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. Artysta wystąpi 28. października w ramach projektu muzycznego "Znacie/Nie znacie/Posłuchajcie".

Damian Rybicki - pół na pół do potęgi

Damian Rybicki - młody artysta, uczy śpiewu rozrywkowego w muzycznej szkole ARTYZ, śpiewa w Teatrze Kameralnym w Szczecinie i występuje na polskich scenach ze swoim pierwszym recitalem Pół na Pół.

My Faceci na Geyer Music Factory 2012

kuba_badach_foto
My Faceci to temat przewodni tegorocznego cyklu koncertów Geyer Music Factory, który po raz czwarty odbędzie się w Łodzi. Na dziedzińcu Białej Fabryki wystąpią m.in. Kuba Badach, Wojciech Karolak Quartet, AudioFeels, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Zamachowski i Gołębiewski Q Band.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość