Czwartek, 2017.03.30 Amelii, Dobromira, Leonarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

30. marca

30. marca

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Gdy w marcu niebo od południa ryknie,
wielki ci z tego urodzaj wyniknie.

1746 - urodził się Francisco Goya y Lucientes, hiszpański malarz i grafik, twórca m. in. obrazów Maja ubrana i Maja naga oraz Rozstrzelanie powstańców madryckich;

1853 - urodził się Vincent van Gogh, malarz holenderski, postimpresjonista;

1989 - szpital Centrum Zdrowia Matki Polki przyjął pierwszą pacjentkę.

Więcej w kalendarium »

religia

X Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2012 - galeria

Blisko 50 osób od techniki estradowej, ponad 100 wolontariuszy, prawie 200
artystów, a przede wszystkim 40 000 chórzystów na widowni - tak przedstawiają się liczby największego wydarzenia muzyki chrześcijańskiej w Polsce. X Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2012 odbył się 7. czerwca 2012 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

Wniebowianki rzucone

Pozytywna energia płynąca ze sceny. Widownia wypełniona osobami zaangażowanymi w wspólny śpiew z Deus Meus. Nowy krążek grupy trafił do sprzedaży 25. kwietnia.

Ołtarz Filistynów odkryto w Izraelu

Kamienny ołtarz Filistynów z IX w p.n.e. odkryto w ruinach starożytnego miasta w Izraelu - informuje serwis internetowy Haaretz. Odkrycia dokonano na stanowisku archeologicznym Tel Zafit, w odległości 13. kilometrów od miasta Kirjat Gat w Dystrykcie Południowym w Izraelu, gdzie znajdują się ruiny starożytnego filistyńskiego miasta Gat.

XVII Targi Wydawców Katolickich

jan_pawel_ii_foto
Ponad 140 wystawców weźmie udział w XVII Targach Wydawców Katolickich, które rozpoczną się w Warszawie 8. kwietnia. Impreza będzie odbywała się do 10. kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim.

To więzi z innymi ludźmi dają szczęście

Choć już dawno stwierdzono zależność między religijnością a zadowoleniem z życia, dopiero teraz naukowcy odkryli, co dokładnie odpowiada za większe poczucie szczęścia religijnych ludzi. Wyniki badania publikuje grudniowy numer pisma "American Sociological Review".

Myślenie o Bogu zmniejsza stres

Myślenie o Bogu może znacznie zredukować stres - wynika z badań opublikowanych w "Psychological Science", czasopiśmie Association for Psychological Science.

Reinkarnacja w przedchrześcijańskiej Europie

reinkarnacja_okladka
Nakładem wydawnictwa Eneteia ukazała się pierwsza w Polsce monografia poświęcona wierze w reinkarnację wśród starożytnych mieszkańców Starego Kontynentu. Praca otwiera trzytomowy cykl zatytułowany Z dziejów wierzeń przedchrześcijańskiej Europy autorstwa dr. Jerzego Tomasza Bąbla - archeologa, wieloletniego pracownika Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

O dialogu międzyreligijnym u katowickich franciszkanów

Seminarium filozoficzne W poszukiwaniu istoty dialogu odbędzie się 23. października w klasztorze franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. Dyskusję poprowadzą o. dr Kleofas Gródek OFM i dr Bogdan Ogrodnik.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość