Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

René Goscinny

Nowy album z przygodami Asteriksa

asterix_u_piktow_okladka
Asteriks u Piktów, 35. album serii zrealizowany w całości przez nowych autorów - Didiera Conrada (rysunki) i  Jeana-Yves`a Ferri (scenariusz) - ukaże się 24. października. W dniu światowej premiery ukaże się także polska edycja tego komiksu.

Mikołajek na warszawskiej scenie

Premiera scenicznej adaptacji opowiadań René Goscinnego o Mikołajku odbędzie się 16. grudnia w Sali Klubowej Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Spektakl Chłopaki z naszej klasy przygotował młodzieżowy Klub Twórczy "Mikroscena".

34. album Asteriksa na 50-lecie serii

zlota_ksiega_asteriksa_okladka
Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników - Asteriksa i Obeliksa. Nestor francuskiego komiksu Albert Uderzo nie zamierza kończyć rysowniczej kariery, czego dowodem jest 34. album serii. Jest to tom wyjątkowy, stworzony specjalnie na 50. rocznicę narodzin sagi o celtyckich wojownikach.

50. lat Asteriksa - urodzinowa galeria

Słynny Gal, przed którym drżą "ci głupi Rzymianie", świętuje w tym roku 50. urodziny. Postać Asteriksa pojawiła się po raz pierwszy na łamach magazynu "Pilote" 29. października 1959 roku. Pierwsza przygoda nosiła tytuł Gal Asteriks. Magazyn odniósł sukces: w krótkim czasie zostało sprzedanych 200 000 egzemplarzy pisma.

Mały Obeliks w kociołku druida po polsku

jak_obeliks_wpadl_do_kociolka_okladka
Kiedyś prawda musiała wyjść na jaw. Bo chociaż wiedziano, że Obeliks - dziecięciem będąc - wpadł do kociołka z magicznym napojem, to nie było powszechnie wiadome, jak to się stało. Polacy poznają tę tajemnicę 25. maja, kiedy ukaże się album Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały.

Moja prawda - wywiad z Albertem Uderzo

asteriks_i_obeliks_postaci
Słynny Gal, przed którym drżą "ci głupi Rzymianie", świętuje w tym roku 50. urodziny. Postać Asteriksa pojawiła się po raz pierwszy na łamach magazynu "Pilote" 29. października 1959 roku. Pierwsza przygoda nosiła tytuł Gal Asteriks. Magazyn odniósł sukces: w krótkim czasie zostało sprzedanych 200 000 egzemplarzy pisma. W naszym serwisie prezentujemy fragmenty wywiadu przeprowadzonego z Albertem Uderzo przez Francoise'a Busnela.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość