Środa, 2017.02.22 Małgorzaty, Marty, Nikifora
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. lutego

22. lutego

Europejski Dzień Ofiar Przestępstw

Święto Katedry świętego Piotra Apostoła

Jeżeli ciepło w dzień świętego Piotra, to zima do Wielkiej Nocy potrwa.

1810 - urodził się jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów i twórców romantycznych Fryderyk Chopin;

1997 - ukazały się informacje o sklonowaniu pierwszego ssaka - owcy Dolly.

Więcej w kalendarium »

renesans

Renesans inspiracją dla szczecinian - wystawa pokonkursowa

renesans_dwoch_swiatow
Obraz Józefy Grześkowiak Współczesna Madonna z dzieciątkiem oraz fotografia Moniki Miśków Portret zajęły pierwsze miejsca w Regionalnym Konkursie Malarstwa i Fotografii Osób z Wadami Słuchu RENESANS DWÓCH ŚWIATÓW.

Rodzina Brueghlów - wystawa we Wrocławiu

rodzina_brueghlow_plakat
Dzieła z prywatnych kolekcji  z całego świata, niedostępne lub nigdy wcześniej nie wystawiane, będzie można oglądać od 23. lipca w Pałacu Królewskim we Wrocławiu na wystawie zatytułowanej Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego.

Jesień średniowiecza - wiosna renesansu w Tarnowie

"Jesień średniowiecza - wiosna renesansu" to hasło cyklu wydarzeń kulturalno-naukowych zaplanowanych na lata 2011-2012, których organizatorem będzie Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

Ceramika Rafaela w Muzeum Narodowym w Warszawie

Wystawa Ceramika Rafaela. Majolika istoriato ze zbiorów polskich to pierwsza w Polsce prezentacja wyrobów fajansowych ilustrowanych scenami, nawiązującymi do sztuki Rafaela Santi - jednego z najsłynniejszych przedstawicieli włoskiego renesansu. Ekspozycję można oglądać do 16. maja w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Kodeks atlantycki Leonarda po raz pierwszy na wystawie

Kodeks atlantycki Leonarda da Vinci, z rysunkami anatomicznymi, architektonicznymi i inżynieryjnymi, na początku września zostanie po raz pierwszy wystawiony na widok publiczny w Mediolanie.

Zmarł historyk sztuki prof. Zygmunt Waźbiński

Zmarł prof. Zygmunt Waźbiński, wybitny znawca włoskiego renesansu, twórca Katedry Historii Sztuki i Kultury na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; miał 76 lat - poinformowało uczelniane centrum informacji.

Dziennikarz odkrył autoportret Leonarda

Nieznany rysunkowy autoportret Leonarda da Vinci z czasów jego młodości ukryty w jednym z traktatów dzieł renesansowego geniusza, odkrył dziennikarz włoskiej telewizji publicznej RAI.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość