Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

renowacja

Sum i syrenka wrócili na ulicę Dolną

Zakończyły się prace konserwatorskie przy zabytkowej studni wodociągowej i pijalni u zbiegu ul. Dolnej i Puławskiej w Warszawie.  Ujęcie powstało cztery lata przed wojną  i było prawdziwą atrakcją Mokotowa.

Egipt: Ukończono renowację pierwszego chrześcijańskiego klasztoru

Ukończono prace restauracyjne w najstarszym na świecie i nadal czynnym chrześcijańskim klasztorze na Pustyni Wschodniej (Arabskiej) w Egipcie, założonym w 356 roku - poinformował szef egipskiej Najwyższej Rady Starożytności Zahi Hawass.

Restauracja konińskiego słupa milowego

Unikatowy w skali kraju i Europy XII-wieczny słup milowy w Koninie (Wielkopolska) zostanie w tym roku odrestaurowany - poinformował PAP Andrzej Łącki z miejscowego magistratu. Słup jest najstarszym zachowanym znakiem drogowym w Polsce. - Podobno o wiele mniejszy jest jeszcze na terenie Włoch. Ten koniński ma 2,5 m wysokości. Wyznaczał połowę drogi z Kalisza do Kruszwicy - twierdzi Łącki.

Umowa na renowację zamku Krzyżtopór

Ponad 12 mln złotych będzie kosztowała częściowa renowacja ruin XVII-wiecznego zamku Krzyżtopór w Ujeździe (Świętokrzyskie). W ostatnich dniach grudnia wójt gminy Iwaniska Marek Staniek i przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prof. Andrzej Koss podpisali umowę na realizację przedsięwzięcia.

Remont elewacji Zamku Królewskiego w 2010 roku

W pierwszej połowie 2010 roku rozpocznie się remont elewacji Zamku Królewskiego od strony Wisły, nad Arkadami Kubickiego. Remont ma na celu przywrócenie w południowo-wschodniej części Zamku kolorystyki zbliżonej do tej sprzed prawie 250 lat.

Trwa konserwacja Kaplicy Wazów w Katedrze na Wawelu

W kopule Kaplicy Wazów na Wawelu konserwatorzy odnowili XVIII-wieczne malowidła ze scenami z życia Maryi. Trwają prace przy konserwacji sztukaterii. Kompleksowa konserwacja wnętrza kaplicy, prowadzona przez Międzyuczelniany Instytutu Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie i Warszawie, ma potrwać do 2011 r.

Warszawski Święty Marcin odnowiony

Prace konserwatorskie przy fasadzie kościoła p.w. św. Marcina przy ul. Piwnej na warszawskiej Starówce dobiegły końca. Po raz pierwszy od 65. lat w pustych niszach pojawiły się także posągi czterech świętych - św. Augustyna z Novello i bł. Izajasza Bonera (w górnej kondygnacji) oraz świętych Augustyna i Stanisława Biskupa z Piotrowinem (u stóp w dolnej kondygnacji fasady).

Wspólnota Mieszkaniowa wyremontowała zabytkową kamienicę

kamienica_w_jeleniej_gorze_foto
Zakończyły się prace renowacyjno-konserwatorskie przy frontowej i bocznych elewacjach zabytkowego budynku przy ulicy Zamenhofa 3 w Jeleniej Górze. Inwestorem tego przedsięwzięcia była Wspólnota Mieszkaniowa.

W Warszawie oficjalnie otwarto Arkady Kubickiego

Odnowione Arkady Kubickiego przy Zamku Królewskim w Warszawie zostały oficjalnie otwarte. Remont zabytkowych Arkad trwał 14 lat, kosztował ok. 130 mln zł. - Odnowienie i przystosowanie do funkcji muzealnych niszczejących przez wiele lat Arkad Kubickiego to uratowanie zabytku, niebywale cennej, bo oryginalnej części Zamku Królewskiego - ocenił podczas uroczystości dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie Andrzej Rottermund.

Listopadowa kwesta w Toruniu

swieca
Znani mieszkańcy Torunia będą kwestowali 1. listopada na cmentarzu św. Jerzego na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków. Akcję organizują po raz szósty Towarzystwo Miłośników Torunia i Urząd Miasta.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość