Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

rodzina

Warszawa: Noc Muzeów 2013 - spotkanie z Igorem Omuleckim

stado_fala_praca_igora_omuleckiego
Spotkanie z Igorem Omuleckim, autorem prac prezentowanych na wystawie Stado fala, odbędzie się 18. maja w galerii Le Guern w Warszawie w ramach Nocy Muzeów. Tego dnia galeria będzie nieczynna w regularnych godzinach otwarcia, natomiast będzie można ją odwiedzić od 19.00 do 1.00.

Teatr rodzinny dla dzieci

Z myślą o najmłodszych, ale i ich rodzicach centrum kultury Asharter w Krakowie przygotowało szczególną ofertę zajęć teatralnych pod hasłem "Teatr rodzinny". Warsztaty są przeznaczone dla dziecka w wieku od lat 4. do 6. lat oraz od 7. do 11. lat i jego rodzica bądź obojga rodziców.

Urlopy dla młodych matek i ojców

dziecko_i_dorosly_foto
Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy - będą dłuższe urlopy macierzyńskie, wprowadzono także urlop ojcowski. Czy pracujący rodzice powinni się z tego cieszyć? Eksperci oceniają, że realizacja założeń polityki prorodzinnej powinna odbywać się przede wszystkim poprzez tworzenie lepszych warunków do rozwoju gospodarczego i uelastycznienie rynku pracy.

Zgodnie z instrukcją - wystawa Guya Ben-Nera w Zachęcie

wild_boy_instalation_foto
Wernisaż wystawy Guya Ben-Nera, jednego z najbardziej znanych na świecie współczesnych artystów z Izraela, odbędzie się w warszawskiej Zachęcie 29. września. Twórca weźmie udział w otwarciu swojej ekspozycji zatytułowanej Zgodnie z instrukcją/Instructions Included.

Zasiłek rodzinny

paragraf
Zasiłek rodzinny jest jednym ze świadczeń rodzinnych. Głównym kryterium uprawniającym do zasiłku rodzinnego jest przeciętny miesięczny dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie. Kryterium dochodowe dotyczy dochodu netto (po odliczeniu podatku dochodowego i składek na ubezpieczenie społeczne oraz na ubezpieczenie zdrowotne) i wynosi: a/ 504 zł na osobę; b/ 583 zł na osobę, jeżeli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne. 

Fundusz alimentacyjny

paragraf
1 października 2008 roku wchodzi w życie fundusz alimentacyjny, który zastąpi zaliczkę alimentacyjną. Świadczenia z przywróconego funduszu alimentacyjnego będą przysługiwały w razie bezskuteczności egzekucji zasądzonych alimentów oraz przy dochodzie w rodzinie do 725 zł na osobę. Wysokość świadczenia ma być równa kwocie zasądzonych alimentów, jednak nie  wyższa niż 500 zł.

Zaliczka alimentacyjna

paragraf
Zaliczka alimentacyjna przysługuje na dziecko do ukończenia 18. roku życia albo do 24 lat, jeżeli uczy się w szkole (także wyższej). Przyznawana jest przy dochodzie rodziny nie przekraczającym 583,00 zł na osobę.

Walizka pełna Europy

- W czasach studenckich też jeździłem za granicę  - powiedział tata dopinając torbę, w którą spakowałam się na rok życia we Francji. Był ciepły, wrześniowy wieczór;  za kilka dni zaczynał się semestr na  Université de Rennes  1,  gdzie miałam w ramach programu Erasmus rozpocząć roczną wymianę.

Zastępcza troska bez laurki

zastepcza_troska
- Dobro musi krążyć w przyrodzie. Jeżeli z nieba spada mi miłość i powodzenie, jeśli na każdym kroku otrzymuję od życia jakiś bonus, to czuję, że powinnam przekazać to dalej. Nie ma w tym niczego szczególnego - mówi Anna, która od wielu lat wspólnie z mężem zajmuje się dziećmi dotkniętymi przez los.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość