Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

rzemiosło

Jarmark Jagielloński 2013 w Lublinie

jarmark_jagiellonski_2013_plakat
Sztukę i rzemiosło tradycyjne w wykonaniu artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Słowacji będzie można podziwiać i nabywać podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Stragany i sceny, ponieważ nie zabraknie też wydarzeń artystycznych, wypełnią Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem od 15. do 18. sierpnia.

Noc Świętojańska ze Zlotem Kowalskich

zlot_kowalskich_2011_plakat
Noc Świętojańska "Zlot Kowalskich" odbędzie się w sobotę 25. czerwca w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Na dobry początek goście zostaną przywitani dużą porcją muzyki. Kolejnym punktem programu będzie spotkanie ludzi, którzy noszą nazwiska pochodzące od nazwy zawodu kowala.

Biesiada Karpacka na rynku w Bobowej

biesiada_karpacka_2009_plakat
Inscenizacja Pogórzańskie Wesele - widowisko wiernie odtwarzające obyczaje związane z ceremonią zaślubin oraz przyjęcia weselnego - będzie jedną z atrakcji tegorocznej Biesiady Karpackiej, która odbędzie się 28. czerwca w Bobowej. W imprezie wezmą udział zespoły z Czech, Serbii, Rumunii i Małopolski.

5. Warszawskie Targi Sztuki

Marszandzi, miłośnicy i kolekcjonerzy sztuki obejmą we władanie salę wystawową dawnego Hotelu Europejskiego na Krakowskim Przedmieściu. Od 7 do 9 grudnia będą tam trwały 5. Warszawskie Targi Sztuki.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość