Środa, 2017.08.23 Apolinarego, Miły, Róży
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

rzeźba

Sum i syrenka wrócili na ulicę Dolną

Zakończyły się prace konserwatorskie przy zabytkowej studni wodociągowej i pijalni u zbiegu ul. Dolnej i Puławskiej w Warszawie.  Ujęcie powstało cztery lata przed wojną  i było prawdziwą atrakcją Mokotowa.

Siedzenia ku chwale Mirona i topoli

mirolawka_foto
Ławka wyrzeźbiona z topoli opisywanej wielokrotnie przez Mirona Białoszewskiego zostanie uroczyście odsłonięta 30. czerwca na placu Dąbrowskiego w Warszawie. Właśnie tam, przez okna mieszkania na czwartym piętrze, pisarz obserwował drzewo i opisywał oznaki przemijania w rytmie odmiennym do tempa życia wielkiego miasta.

Maliniec: Noc Muzeów 2013 pełna atrakcji

Andrzej_Kozlowski_foto
Wieczór filmów Konrada Łęckiego, wernisaż rzeźby Andrzeja Kozłowskiego, koncert jazzowych standardów Marzeny Ślusarskiej, spotkanie z grupą rekonstrukcyjną - to część atrakcji Nocy Muzeów w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Początek o godz. 18.00.

Nieograniczona przestrzeń sztuki w Art Space

unlimited_3_ewa_chelmecka
Obrazy, rzeźby oraz instalacje współczesnych artystów będzie można oglądać od 6. do 12. stycznia na wystawie Nieograniczona przestrzeń sztuki w Art Space w Warszawie. Twórcy  zaprezentują swoje prace w industrialnej przestrzeni nowopowstałego budynku w Warszawie.

Nieograniczona przestrzeń sztuki w Art Space - galeria

Ewa Chełmecka, Faustyn Chełmecki, Andrzej Cisowski, Kvetoslava, Tomek Sikorski, Agnieszka Tazbir, Waldemar Umiastowski, Maciej Wilski i Karolina Wodzinowska-Hankała zaprezentują swoje prace - obrazy i obiekty rzeźbiarskie oraz instalacje - na wystawie Nieograniczona przestrzeń sztuki, którą będzie można oglądać od 6. do 12. stycznia w Art Space w Warszawie.

Co mi powie rzeźba - warsztaty rodzinne

co_mi_powie_rzezba_foto
Co mi powie rzeźba, co powiem jej ja?! to tytuł warsztatów rodzinnych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zajęcia odbędą się 9. czerwca w Ermitażu w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Są jednym z wydarzeń towarzyszących projektowi Michał Anioł w Warszawie. Gipsowe kopie mistrza.

Tysiące posągów Buddy odkryto w Chinach

budda_amitajus_foto
Na stanowisku w północnych Chinach archeolodzy odnaleźli dużą liczbę figurek i posągów Buddy z VI wieku - informuje serwis internetowy Xinhuanet. Odkrycia dokonał zespół archeologów prowadzący prace badawcze na stanowisku Yecheng, położonym w okręgu Linzhang w prowincji Hebei.

Nowy Bachusik w Zielonej Górze

Ciepłolubiks - tak nazywa się kolejny Bachusik, który stanie na jednej z ulic Zielonej Góry. Bachusiki to nieduże zabawne rzeźby, które od niedawna pojawiają się w mieście. Ciepłolubiks będzie piętnastą figurką.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość