Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

samba

Dwa koncerty Stacey Kent w Polsce

stacey_kent_foto
Stacey Kent przyjeżdża do Polski! Artystka wystąpi w naszym kraju dwukrotnie: 21. listopada w warszawskim Palladium i 22. listopada w poznańskiej Sali Ziemi MTP. Koncerty będą promowały nowy krążek wokalistki zatytułowany The Changing Lights. Album jest hołdem dla muzyki brazylijskiej.

Basia Trzetrzelewska wystąpi w Wytwórni

basia_trzetrzelewska_foto
Basia Trzetrzelewska wystąpi 9. września w łódzkim klubie Wytwórnia. Polska wokalistka mieszkająca od lat w Wielkiej Brytanii zaprezentuje materiał z najnowszej płyty It’s That Girl Again i swoje największe przeboje.

2. Afro&Brazinian Drums Festiwal 2009 w Warszawie

afro_brazinian_drums_festiwal_2009
Afrykańskie korzenie brazylijskiego brzmienia będą tematem drugiej edycji Afro&Brazinian Drums Festiwal w Warszawie. Impreza rozpocznie się 15. listopada. Festiwal, którego podstawą będą warsztaty muzyczne, taneczne i capoiera, zakończy 17. listopada gorąca impreza i koncert zespołu Semba Masters.

Samba Festival - Festiwalu Kultury Brazylijskiej w Warszawie

samba_festival_2009_foto
Baile Funk, znany bardziej jako Funk Rio, najszybciej rozwijający się nurt muzyki brazylijskiej bardzo popularny w Europie Zachodniej będzie motywem przewodnim 2. edycji Samba Festival w Warszawie. 18. lipca Klub Warszawska La Playa Music Bar zamieni się w prawdziwą brazylijską enklawę.

Tania Maria - legenda bossy w Filharmonii Narodowej

tania_maria_foto1
Tania Maria - wybitna pianistka i wokalistka, legenda muzyki latynoamerykańskiej - będzie pierwszym gościem jesiennej edycji Ery Jazzu. Koncert The Brazilian Touch of Jazz odbędzie się 28. września w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Coffeephilosophy w Manufakturze

kawa_w_kawiarni_foto
Degustacje kaw, prezentacje barmańskie, pokazy rysowania na kawie, happy hours i wiele innych atrakcji to program Manufaktura Fashion Café Weekend, który zaplanowano w łódzkiej Manufakturze od 3. do 5. października.

Carlos Santana wystąpi w Polsce!

ultimate_santana_okladka
Carlos Santana odwiedzi Polskę w ramach europejskiej części trasy Live Your Light Tour. Koncert odbędzie się 27 czerwca 2008 roku w Warszawie - taką informację można znaleźć na stronie internetowej legendarnego gitarzysty. Miejsce nie zostało jeszcze dokładnie ustalone. Jak podaje dziennik "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalne źródła, Santana zagra prawdopodobnie na Służewcu lub na Stadionie Gwardii.

Współpraca z kosmitą - wywiad z Ewą Bem

kakadu_ewa_bem_okladka
- Współpraca z Joachimem jest cudowna. To kosmita, ktoś niesamowity. Bardzo ciekawski człowiek, dwustuprocentowy artysta - Ewa Bem opowiada o swojej nowej płycie Kakadu, o miłości, śmierci i niezwykłej współpracy z Joachimem Menclem.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość