Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

satyra

Premiera uniwersytecka Balu w Operze

bal_w_operze_foto
Bal w Operze - jeden z najgłośniejszych utworów Juliana Tuwima, arcydzieło polskiej literatury XX wieku - zostanie wystawiony w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Premiera studencka odbędzie się 5. grudnia. Dla żaków specjalna zniżka.

SMILEsia - galeria karykatur Marka Greli

Niezwykłe i wybitne postaci związane ze Śląskiem sportretowane przez rysownika i satyryka Marka Grelę to temat projektu SMILEsia - Uśmiech Śląska - wystawy karykatur, która będzie wędrowała po całej Polsce od kwietnia 2013 do lutego 2014 roku. Plansze z podobiznami m.in. Joanny Bator, Kabaretu Młodych Panów i Artura Rojka odwiedzą kilkanaście polskich miast.

Ślązacy w karykaturze Marka Greli

smilesia_plakat
Hałdy, kopalnie, familoki... a czemu nie uśmiech oraz otwartość Ślązaków i niezwykli ludzie? Przełammy stereotypy - pokażmy Śląsk z najlepszej strony! - to był punkt wyjścia Marka Greli, rysownika, satyryka i karykaturzysty do stworzenia wystawy SMILEsia - Uśmiech Śląska.

Marek Grela - satyryk, karykaturzysta

marek_grela_foto
Choć ma dopiero dwadzieścia kilka lat, to sukcesów i zrealizowanych projektów mógłby pozazdrościć mu niejeden pięćdziesięciolatek. Po raz pierwszy amatorzy dobrej kreski mogli podziwiać prace trzynastolatka z Tychów podczas wystawy w 1999 roku. Wystawy będącej nagrodą w konkursie plastycznym SDK "Tęcza" w rodzinnym mieście artysty. Dalsze sukcesy były tylko kwestią czasu.

Pierwszy singiel z płyty Andrusa

mysliwiecka_okladka_cd
Piłem w Spale, spałem w Pile to tytuł pierwszego singla promującego płytę Myśliwiecka popularnego satyryka Artura Andrusa. Premiera albumu zapowiadana jest na 5. marca.

Grotowski zaśpiewa Waligórskiego na Bielanach

waligorski_znany_i_nieznany_plakat
Olek Grotowski wystąpi 19. maja w Warszawie z piosenkami Andrzeja Waligórskiego. Recital zatytułowany Andrzej Waligórski - znany i nieznany odbędzie się w sali Urzędu Dzielnicy Bielany.

Kot, jaki jest, każdy zobaczy

kot_jaki_jest_okladka
Książka Kot, jaki jest, każdy widzi trafi do rąk czytelników 31. stycznia br. Jest to zbiór satyrycznych felietonów Izabelli Jarskiej, które w latach 2007 - 2008 jako Cotygodnik ukazywały się na łamach serwisu Pozytywy.com. Wydawnictwo opatrzono znakomitą grafiką Izabelli Rewcio.

Winą za powstanie książki Kot, jaki jest, każdy widzi autorka obarcza Terry’ego Patcheta i jego wiekopomne dzieło Kot w stanie czystym oraz żywą inspirację w postaci domowej szajki własnych Kociorów.

Książka ukaże się w serii "Biblioteka Bluszcza".

Ruski miesiąc Strelnikoffa na scenie

ruski_miesiac_okladka
Satyryczna powieść Dmitrija Strelnikoffa Ruski miesiąc zostanie wystawiona na scenie. Prace nad teatralną adaptacją debiutu literakciego rosyjskiego dziennikarza trwają w elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewrska. Prapremiera planowana jest na 27. marca.

Tucholsky w wykonaniach Krystyny Tkacz na CD

krystyna_tkacz_spiewa_kurta_tucholskyego_okladka_cd
Zbiór piosenek Kurta Tucholsky’ego w wykonaniu Krystyny Tkacz ukazuje się 8. stycznia na CD. Satyryczny repertuar autorstwa legendy weimarskiego kabaretu będzie również prezentowany na deskach Teatru Syrena w Warszawie.

Christmas Palm w Berlinie

christmas_palm_plakat
Zmultiplikowana wystawa Christmas Palm zostanie uruchomiona 20. grudnia w wielu miejscach Berlina. Ten nietypowy projekt artystyczny o charakterze gry miejskiej ma pomóc w poradzeniu sobie z depresją zimowych wieczorów, a także demaskować tandetną otoczkę powstałą wokół Świąt Bożego Narodzenia.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość