Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

slam

Peryferie - Tryptyk Poetycki czyli prezentacje poetyckie

peryferie_tryptyk_poetycki_plakat
Pięcioro Młodych Liryków (prezentacje nowych talentów poetyckich), Pralnia Poetów (slam poetycki połączony z akcją artystyczną) oraz Poza Centrum (poezja Piotra Mitznera, spotkanie z autorem i jego poezją) to elementy akcji Peryferie - Tryptyk Poetycki, która odbędzie się 16. czerwca na warszawskiej Ochocie w kawiarni "Obroty Rzeczy".

Tadeusz Rubik - nota biograficzna

tadeusz_rubik_foto
Tadeusz Rubik (ur. 1994). Uczeń XXVIII LO im Jana Kochanowskiego, warszawiak. Interesuje się głównie poezją slamową, choć cały czas poszukuje.

Anna Fidos - nota biograficzna

anna_fidos_foto
Anna Fidos (ur.1992) - poetka. Studiuje Kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Wiersze w Metrze 2011 - stacja końcowa

wiersze_w_metrze_final_2011_plakat
Slam poetycki w warszawskim Klubie Powiększenie zakończy 15. grudnia tegroczną edycję Wierszy w Metrze. Imprezę poprowadzi Wojciech Cichoń - poeta, slamer, organizator festiwalu Spoke’N’Word.

Slam poetycki na stacji WKD

slam_podkowa_lesna_plakat
Pierwszy slam poetycki w Podkowie Leśnej odbędzie się 14. października na stacji kolejki WKD Podkowa Leśna Główna. Forma slamu jest niekonkursowa - nie ma wygranych ani przegranych.

Slam z zapiekanką na Tygodniu Kołtuna

tydzien_koltuna_plakat
Konsumpcja zapiekanki prosto z pieca oraz zdobywanie certyfikatu kołtuna to część atrakcji wieczoru slamerów, który odbędzie się 7. marca w krakowskiej Łaźni Nowej z okazji Tygodnia Kołtuna. Impreza rozpocznie się ok. 19.00, po spektaklu Moralność Pani Dulskiej czyli w poszukiwaniu zagubionego czakramu.

Pora Prozy 2009 w Białymstoku

pora_prozy_logo_2009
Warsztaty pisania bajek, happening literacki, slam poetycki, spacer szlakiem architektury PRL-u oraz spotkania autorskie z Krzysztofem Vargą, Angeliką Kuźniak i Sylwią Chutnik odbędą się w ramach Pory Prozy 2009 w Białymstoku od 9. do 11. października.

Slam z Rokoszem w Od Nowie

Dominik Rokosz - twórca inowrocławskich slamów poetyckich, zwycięzca slamów w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Solcu Kujawskim, uczestnik Mistrzostw Świata w Slamie 2008 - poprowadzi pierwszy slam poetycki w toruńskiej Od Nowie. Start 19. stycznia. Wstęp wolny.

Festiwal Wolne Miasto Gdańsk

wolne_miasto_gdansk_IV_edycja
Slam poetycki w konwencji kiczu oraz dziewięć koncertów zespołów niezależnych znalazło się w programie czwartej edycji Festiwalu muzyczno-literackiego "Wolne Miasto Gdańsk". Impreza rozpocznie się 13. grudnia w Modelarni Stoczni Gdańskiej, finał 14. grudnia w Klubie Wysepka.

Slamerzy Pod Pikadorem

Poeci i slamerzy spotkają się 30. października w reaktywowanej okazjonalnie kawiarni Pod Pikadorem na warszawskim Nowym Świecie. Twórcy wystąpią przed kawiarnianą publicznością, by poddać się na gorąco ocenom słuchaczy.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość