Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

Sopot

Warsztaty plastyczne i muzyczne w Operze Leśnej

Seria warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, także dla całych rodzin, rozpoczyna się 14. września w Operze Leśnej w Sopocie pod hasłem OP_era Tu Nowe. Zajęcia będą odbywały się w przestrzeniach backstage'u i sali koncertowej PFK. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Iron Maiden w Ergo Arenie

iron_maiden_england_tour
Grupa Iron Maiden wystąpi w Polsce w 2013 roku z dwoma koncertami: 3. lipca w Atlas Arena w Łodzi i 4. lipca w Ergo Arenie w Trójmieście. Zespół zaprezentuje show Maiden England.

Elton John w hali Ergo Arena

elton_john_plakat
Elton John wystąpi ze swoim bandem 8. lipca w hali Ergo Arena w Gdańsku/Sopocie.

Michael Bublé zaśpiewa w Gdańsku

michael_buble_foto
Michael Bublé, przez wielu określany mianem nowego Franka Sinatry, wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Kanadyjczyk zaśpiewa 23. kwietnia w hali ERGO ARENA położonej na granicy Gdańska i Sopotu.

Górniak znów zaśpiewa z Carrerasem

carreras_i_gorniak_plakat
Jeden z najsłynniejszych tenorów świata José Carreras zaśpiewa 22. kwietnia na wyjątkowym koncercie w Gdańsku. Specjalnym gościem śpiewaka będzie Edyta Górniak, która wystąpi z nim ponownie na jednej scenie po 15. latach. Artystom będzie towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Davida Giméneza.

Wojna światów z Liamem Neesonem w Trójmieście

wojna_swiatow_logo
Musical Wojna światów Jeffa Wayne’a zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce. W roli głównej - dziennikarza George’a Herberta - wystąpi Liam Neeson, a właściwie jego trójwymiarowy hologram. Widowisko będzie można zobaczyć 10. stycznia 2013 r. w hali Ergo Arena w Trójmieście.

Doris Lessing według Augustynowicz

Anna Augustynowicz rozpoczęła próby do polskiej prapremiery sztuki Doris Lessing. Będzie to pierwsze wystawienie dramatu laureatki literackiego Nobla na polskiej scenie. Prapremiera odbędzie się 28. października na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

Rammstein w hali Ergo Arena

rammstein_foto
Grupa Rammstein rozpocznie 6. listopada w Bratysławie nową trasę koncertową Made In Germany 1995 - 2011 ze swoimi największymi hitami. Na trasie znalazła się także Polska. 14. listopada niemiecki zespół wystąpi w hali Ergo Arena w Trójmieście.

Atrakcje Bałtyckiego Festiwalu Nauki

baltycki_festiwal_nauki2009_logo
Cztery statki naukowo-badawcze: Baltica wraz z nowym załogantem - psem Baltikiem znalezionym na krze, Horyzont II, Oceania i Oceanograf II otworzą swoje laboratoria przed gośćmi pikniku naukowego w ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tegoroczny festiwal odbędzie się na Pomorzu w dniach 25-29 maja.

Pinnawela w sopockiej Versalce

paulina_przybysz_foto
Pinnawela, czyli Paulina Przybysz - kobieca połowa formacji Sistars, wystąpi 12. kwietnia w sopockim klubie Versalka. Artystka zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty Renesoul wydanej w połowie marca.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość