Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

soul

Bluesowo-latynoska fiesta w Blue Note

Los_Mighty_Calacas_foto
Meksykański zespół Los Mighty Calacas wystąpi 28. sierpnia w poznańskim klubie Blue Note. Muzyka kwartetu to stylistyczna tortilla doprawiona takimi pikantnymi przyprawami jak blues, soul czy funky. Los músicos do meksykańskiego muzycznego sosu według tradycyjnego przepisu wrzucają kilka codziennych spraw i szczyptę dobrego humoru.

Tanita Tikaram w klubie Palladium

tanita_tikaram_foto
Tanita Tikaram, brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, która ma na koncie wiele milionów sprzedanych albumów oraz takie hity jak Good Tradition, Stop Listening, We Almost Got it Together czy nieśmiertelny Twist In My Sobriety, wystąpi 16. października w warszawskim Klubie Palladium.

Grzegorz Hyży w Blue Note

grzegorz_hyzy_foto
Grzegorz Hyży, wokalista o niesamowitej barwie głosu, finalista trzeciej edycji programu X Factor (zajął drugie miejsce), wystąpi 15. czerwca w poznańskim klubie Blue Note. Najlepiej odnajduje się w rytmach pop, funky i soul.

Beyoncé na Orange Warsaw Festival 2013

beyonce_foto1
Beyoncé wystąpi w pierwszym dniu Orange Warsaw Festival 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie. 6. edycja największego festiwalu muzycznego w stolicy rozpocznie się 25. maja.

Michael Bolton na dwóch koncertach w Polsce

michael_bolton_foto
Znany ze wspaniałego czterooktawowego głosu wokalista, autor tekstów, pisarz i aktor, zdobywca wielu prestiżowych nagród, któtko mówiąc - Michael Bolton - wystąpi w Polsce wiosną z dwoma koncertami. 8. maja zaśpiewa w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a 10. maja w Sali Kongresowej w Warszawie.

Przyjedzie do Polski kilkanaście tygodni po wydaniu autobiograficznej książki The Soul of It All: My Music, My Life.

Y'akoto zapowiedzią Szczecin Music Fest

yakoto_foto2
Y'akoto, nowa gwiazda soul / retro pop, wystąpi 28. stycznia w szczecińskim LuLu Clubie. Koncert będzie prologiem 10. edycji popularnego cyklu koncertowego Szczecin Music Fest.

Karen Edwards & Jarosław Śmietana Trio w Blue Note

karen_edwards_foto_R_Kozdeba
Jazz-soulowy koncert Karen Edwards - jednej z najciekawszych amerykańskich wokalistek, laureatki Grammy Awards, znanej ze współpracy m.in. z Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem - odbędzie się 22. września w poznańskim Blue Note Clubie. Artystce będzie towarzyszyło trio Jarosława Śmietany.

Grayson Hugh zagra w Blue Note

greyson_hugh_foto
Grayson Hugh, artysta nurtu Blue-Eyed-Soul, wyróżniony przez "Billboard Magazine" autor ścieżek dźwiękowych do filmów Thelma i Louise oraz Smażone zielone pomidory, wystąpi 18. września w poznańskim klubie Blue Note z materiałem z nowej płyty.

Seal na trzech koncertach w Polsce

seal
Seal wystąpi jesienią z trzema koncertami w Polsce. Będzie to pierwsza trasa wokalisty w Polsce. 18. listopada Seal wystąpi w Hali Stulecia we Wrocławiu, 20. listopada w Hali Gdynia, a 21. listopada w Sali Kongresowej w Warszawie.

Angie Stone zaśpiewa w Białymstoku

angie_stone_foto
Angie Stone jest kolejną gwiazdą zagraniczną trzeciej edycji Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012. Diva soul i r&b, jedna z najważniejszych artystek neo-soulu wystąpi na festiwalu 21. lipca.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość