Środa, 2017.04.26 Marii, Marzeny, Ryszarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. kwietnia

26. kwietnia

Dzień Drogowca i Transportowca

Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Święto Narodowe Zjednoczonej Tanzanii

Świeto Lasu

Gdy w kwietniu ciepłe deszcze padają,
pogodną jesień zapowiadają.

1798 - urodził się francuski malarz romantyczny Eugene Delacroix. Jego najsłynniejszym dziełem jest obraz Wolność wiodąca lud na barykady;

1888 - urodził się angielski poeta, dramaturg i krytyk literacki Thomas Stearns Eliot, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1948;

1925 - pośmiertnie została wydana powieść Frantza Kafki Proces.

Więcej w kalendarium »

spektakl

33 Warszawskie Spotkania Teatralne

warszawskie_spotkania_teatralne_logo
Spektakle w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, Jana Klaty, Pawła Łysaka i Mariusza Grzegorzka, dramaty Szekspira, Czechowa i Sofoklesa, kontrowersyjny „Paw królowej” według powieści Doroty Masłowskiej - to tylko niektóre z atrakcji 33 Warszawskich Spotkań Teatralnych. Na scenach trzech stołecznych teatrów zostanie zaprezentowanych ogółem 19 przedstawień, w dniach od 18 kwietnia do 1 maja 2013.

Casting do Króla Maciusia I w Lublinie

krol_macius_i_okladka
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie ogłosił nabór do roli tytułowej w spektaklu Król Maciuś I w reżyserii Dariusza Wiktorowicza. Casting skierowany jest do chłopców w wieku 7-13 lat, mających ciekawą osobowość, poczucie rytmu, zdolności wokalne, zapał, chęci i talent.

Filmy Dobrze Zakręcone 2009 w Lublinie

filmy_dobrze_zakrecone_2009
Kilkadziesiąt prac z różnych części świata, m.in. z Iranu, Włoch, Szwecji, Niemiec, Ukrainy i USA oraz z Polski nadesłano na tegoroczną edycję Filmów Dobrze Zakręconych. Festiwal odbędzie się 23. i 24. października w Centrum Kultury w Lublinie.

Noc zmysłowych kobiet w Borach Tucholskich

swidermajer_fot_kapusta
Niezwykła Noc Świętojańska czeka tych, którzy 24. czerwca pojawią się w Regionalnej Galerii Sztuki "Gacanek" w Borach Tucholskich. Właśnie wtedy rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii Domy zmysłowe jak kobiety Tomasza Kapusty połączony z niezwykłym spektaklem.

Janusz Strobel i Sen o człowieku w Teatrze Leśnym

janusz_strobel_foto
Koncert Janusza Strobla z towarzyszeniem studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku otworzy nowy cykl imprez w Teatrze Leśnym w Gdańsku-Wrzeszczu zatytułowany Mistrzowie Piosenki. Koncert poprzedzi spektakl Sen o człowieku w wykonaniu grupy TeatRAZEM.

Hiszpańskie opowieści o kobietach w Ósemkach

Spektakl Cuentacuentos Mujeres (czyli Kobiece opowieści) zrealizowany na podstawie książki Eduardo Galeano Mujeres, zostanie wystawiony 29. maja w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu. Przedstawienie przygotowały i zaprezentują wyłącznie niewiasty.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość