Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

sport

Wheelchair Rugby Metro Cup 2013 w Warszawie

Wheelchair_Rugby_Metro_Cup_2013_plakat
Osiem drużyn ze światowej czołówki rugby na wózkach zmierzy się podczas trzeciej edycji turnieju Wheelchair Rugby Metro Cup w warszawskiej Arenie Ursynów. Turniej będzie trwał od 28. do 30. czerwca.

Warszawa: Utrudnienia w związku z Masą Krytyczną

cyklisci_okladka
Comiesięczna Warszawska Masa Krytyczna przejedzie ulicami stolicy wieczorem 22. lutego. Przejazd rowerzystów i innych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni spowoduje utrudnienia w komunikacji w części miasta między 18.00 a 22.00.

Koszałka za kulisami EURO 2012 - galeria

Reżyser Marcin Koszałka zajrzał za kulisy EURO 2012 i w swoim najnowszym filmie Będziesz legendą człowieku pokazał miejsca i sytuacje, jakich nigdy nie utrwaliła żadna kamera telewizyjna. Premiera dokumentu zapowiadana jest na 15. marca.

Warszawa: pierwsze lodowiska już działają

lodowisko_foto
Pięć miejskich lodowisk zostało uruchomionych w Warszawie jeszcze w listopadzie. Kolejne wystartują w pierwszej połowie grudnia. Entuzjaści jazdy na nartach oraz snowboardu mogą skorzystać z oferty Górki Szczęśliwickiej.

XXIV Bieg Niepodległości z wąsami

bieg_niepodleglosci_2012_plakat
XXIV Bieg Niepodległości wystartuje w Warszawie 11. listopada o godz. 11.11. Start - u zbiegu ul. Stawki i Al. Jana Pawła II. W tym roku modnym akcesorium biegaczy (bez względu na płeć) będą.. wąsy :)

Majowe plażowanie nad Wisłą

Rozpoczyna się nadwiślański sezon plażowy w Warszawie. 28. kwietnia uruchomione zostały trzy plaże na prawym brzegu rzeki: Praska, Poniatowska (przy Stadionie Narodowym) oraz Saska. Na plażach na majówkowiczów będą czekać bezpłatne leżaki, parasole, grille, zabawki, boiska do siatkówki i plażowej piłki nożnej.

Warszawa: Bieg dookoła ZOO - utrudnienia w ruchu

Superdieta_Rx_oklada
IV Bieg doookoła ZOO odbędzie się w Warszawie w sobotę 21. kwietnia. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu między godz. 9.00-14.00 na ulicach Ratuszowej i Wybrzeżu Helskim.

7. Półmaraton Warszawski otworzy sezon biegowy

7_polmaraton_warszawski_plan
Pierwsza wiosenna niedziela będzie dla tysięcy biegaczy okazją do rozpoczęcia sezonu biegowego w Warszawie. Ulicami stolicy przebiegnie Półmaraton Warszawski, który zgromadzi blisko 8 tys. uczestników. Start biegu o godz. 10.00.

XI Konkurs na Zimowy Limeryk Antydepresyjny

Sport tak, byle nie piłka nożna - takie jest założenie tematyczne XI Konkursu na Zimowy Limeryk Antydepresyjny. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w literackiej zabawie, która odbędzie się 28. stycznia w Windzie - Gdańskim Archipelagu Kultury.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość