Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

spotkanie

Spotkanie z Barbarą Horawianką

horawianka_heroina_polskiego_kina_plakat
Barbara Horawianka będzie bohaterką pierwszego po wakacjach spotkania z cyklu "Heroina Polskiego Kina", które odbędzie się 23. września w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie.

Polski projektant w świecie (samochodowego) designu

fiat_bravo_grafika
Jak powstają "twarze" najbardziej pożądanych samochodów świata? Czym jest dobry design i jak polskie kombinowanie przekłada się na światową innowację projektową? Do rozmowy o designie i karierze polskiego projektanta za granicą Muzeum Emigracji zaprosiło jednego z najznakomitszych polskich jak i światowych projektantów - Janusza Kaniewskiego. Spotkanie - otwarte dla wszystkich fanów designu i motoryzacji - odbędzie się 11. kwietnia o w PPNT w Gdyni.

Lukier i mięso czyli dyskusja o polskiej architekturze

lukier_i_mieso_okladka
Dyskusja wokół książki Lukier i mięso dotyczącej polskiej architektury po 1989 r. odbędzie się 19. lutego w klubie Państwomiasto w Warszawie. W rozmowie wezmą udział autorzy książki - Marcin Kwietowicz, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś oraz zaproszeni goście - Natalia Paszkowska (WWAA) i prof. Wojciech Włodarczyk (WZKW ASP).

Jak rozpętałem polską komedię filmową w Iluzjonie

jak_rozpetalem_polska_komedie_folmowa_okladka
Przegląd filmów Tadeusza Chmielewskiego oraz spotkanie z reżyserem filmów Ewa chce spać i Gdzie jest generał? to główne punkty retrospektywy Chmielewskiego, która odbywa się w lutym w warszawskim Iluzjonie.

O operze w Polsce w Operze Bałtyckiej

Opera w Polsce to temat najbliższego spotkania z cyklu "Opera? Si!" w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Jak dotarła do naszego kraju ta urocza Włoszka i jak sobie radzi w surowym polskim klimacie? Odpowiedzi na to i inne pytania padną 10. lutego.

Jak działa kolor w odbiorze historii?

Warszawa_fot_Henry_N_Cobb
Jaka jest różnica oddziaływania fotografii kolorowej i czarno-białej? W jaki sposób kolor w zdjęciach archiwalnych wpływa na naszą percepcję historii? Kiedy fotografowie decydują się na czerń i biel? Dyskusja na ten temat odbędzie się 31. stycznia w Domu Spotkań z Historią w Warszawie.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość