Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

18. października

18. października

1523 - urodziła się Anna Jagiellonka;

1558 - w Polsce uruchomiono pierwszą międzynarodową linię pocztową Kraków - Wenecja;

1792 - francuski minister spraw wewnętrznych Roland polecił malarzowi Davidowi przygotowanie planu przekształcenia podparyskiego pałacu królewskiego Luwr w muzeum. Otwarcie dla publiczności nastąpiło 8 listopada 1793 r.;

1867 - Stany Zjednoczone formalnie przejęły Alaskę od Rosji.

Więcej w kalendarium »

spotkanie autorskie

O Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Arkadii

Mariola Pryzwan - na co dzień bibliotekarka, po pracy zmienia się w dociekliwego detektywa i pedantyczną archiwistkę, by zbadać dogłębnie życiorysy swoich ukochanych bohaterów. Są wśród nich Anna German i Anna Jantar. Zbyszek Cybulski i Władysław Broniewski. A w najnowszej książce Pryzwan - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Lilka.

Hanna Krall na Bruno Schulz. Festiwal

bruno_schulz_festiwal_logo
Hanna Krall będzie gościem Bruno Schulz. Festiwal we Wrocławiu. Spotkanie z pisarką odbędzie się 23. listopada w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Rozmowę z gościem poprowadzi Jacek Antczak, a fragmenty książki Biała Maria przeczyta Anna Polony.

Spotkanie z autorką książki o H. M. Góreckim

Henryk_Mikolaj_Gorecki_portret_z_pamieci_okladka
Spotkanie z Beatą Bolesławską-Lewandowską - autorką książki Henryk Mikołaj Górecki. Portret w pamięci - odbędzie się 24. października w Księgarni Muzycznej "Kurant" na krakowskim Rynku Głównym.

Agnieszka Osiecka i jej archiwum rodzinne - spotkanie z Agatą Passent

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza na spotkanie "Agnieszka Osiecka i jej archiwum rodzinne". Spotkanie z Agatą Passent odbędzie się 21. września.

Wernisaż wystawy i spotkanie z Martą Zabłocką

znamy_sie_tylko_z_widzenia_okladka
Wernisaż wystawy prac z albumu Znamy się tylko z widzenia Marty Zabłockiej oraz spotkanie z autorką odbędzie się 22. sierpnia w Galerii komiksu Cheap East w Poznaniu.

Światłoczułe spotkania z Danutą Szaflarską

inny_swiat_szaflarska_gal3
Danuta Szaflarska - niezwykła osoba i wybitna aktorka, a jednocześnie bohaterka filmu dokumentalnego Doroty Kędzierzawskiej Inny świat - będzie centralną postacią najbliższej trasy Polski Światłoczułej. Trasa rozpocznie się 16. sierpnia w miejscowości Gidle seansem i spotkaniem z Dorotą Kędzierzawską i operatorem Arthurem Reinhartem. W kolejnych spotkaniach - w Piwnicznej Zdrój (17. sierpnia), Nowym Sączu (18. sierpnia) oraz Starym Sączu (19. sierpnia) weźmie również udział sama Danuta Szaflarska.

O Zofii i Oskarze Hansenach w Starym Browarze

zaczyn_okladka
Spotkanie z Filipem Springerem, autorem książki o Zofii i Oskarze Hansenach - parze jednych z najciekawszych polskich architektów współczesnych - odbędzie się 5. czerwca w Słodowni +1 w Starym Browarze w Poznaniu. Wstęp wolny.

Huczne urodziny Papcia Chmiela!

90_urodziny_papcia_chmiela
Henryk Jerzy Chmielewski, dla miłośników komiksów Papcio Chmiel, będzie świętował swoje 90. urodzny 8. czerwca w księgarni Matras w Warszawie. Wszyscy miłośnicy jego opowieści o Tytusie, Romku i A’Tomku mogą się czuć zaproszeni :)

Świetlicki w trasie z nowym zbiorem poezji

jeden_okladka
Nowa książka poetycka Marcina Świetlickiego Jeden ukaże się 22. maja, a dwa dni wcześniej autor ruszy w trasę promocyjną zbioru. Poza spotkaniami autorskimi w sześciu miastach, zaplanowano także dwa koncerty.

Inny świat o Szaflarskiej w trasie Polski Światłoczułej

inny_swiat_gal3
Film dokumentalny Doroty Kędzierzawskiej Inny świat o Danucie Szaflarskiej wyruszy 8. marca w trasę Polski Światłoczułej. Dziesięciu projekcjom w miejscach, w których nie ma dostępu do polskiego kina, towarzyszyć będą tworcy filmu: reżyser - Dorota Kędzierzawska oraz autor zdjęć - Arthur Reinhart.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość