Czwartek, 2017.09.21 Darii, Mateusza, Wawrzyńca
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

21. września

21. września

Na święty Mateusz płaszcz wdziej,
A na święty Michał futro miej.

1903 - odbyła się premiera pierwszego westernu - 21-minutowego filmu Kit Carson;

1908 - matematyk Hermann Minkowski zdefiniował czas jako czwarty wymiar;

1947 - urodził się Stephen King, pisarz, reżyser, scenarzysta i aktor. Spod jego pióra wyszły takie powieści jak Lśnienie i to.

Więcej w kalendarium »

studenci

Wernisaż prac studentów Pracowni Rysunku wrocławskiej ASP

Pracownia_205_rysunek_plakat
Wernisaż ekspozycji prac studentów III Pracowni Rysunku na wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu odbędzie się 19. maja w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Na wystawie Pracownia 205. Rysunek zostaną zaprezentowane prace 22 młodych artystów.

Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce 2012

ranking_szkol_wyzszych_2012
Uniwersytet Jagielloński wyprzedził minimalnie Uniwersytet Warszawski w trzynastej edycji Rankingu Szkół Wyższych 2012. Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Studenckie Centrum Kultury otwarto na Uniwersytecie Opolskim

mietek_szczesniak_foto2
Studenckie Centrum Kultury uroczyście otwarto w Opolu 15. października. Nowoczesny obiekt stanął na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Opolskiego, gdzie funkcjonowało pierwsze Studenckie Centrum Kultury (SCK), a później klub "Kocioł".

Początek roku akademickiego ze zmianami

ranking_uczelni_2011_laureaci
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego zbiega się w tym roku z poważnymi zmianami prawnymi. 1. października wchodzą w życie dwie ustawy wprowadzające m.in. odpłatność za drugi kierunek studiów i ograniczenie pracy wykładowców na kilku uczelniach. 

Dyplomowe Białe małżeństwo na warszawskiej scenie

biale_malzenstwo_gal7
Białe małżeństwo Tadeusza Różewicza w wykonaniu studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku będzie można dwukrotnie zobaczyć w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie: 21. maja o godz. 19:00 oraz 22. maja o godz. 18:00.

Białe małżeństwo lalkarzy z Białegostoku - galeria

Białe małżeństwo Tadeusza Różewicza w wykonaniu studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Młodzi aktorzy wystąpią dwukrotnie w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie: 21. maja o godz. 19:00 oraz 22. maja o godz. 18:00.

IX festiwal łódzkiej filmówki w Warszawie

Spotkanie z twórcami filmu Sala samobójców będzie jedną z atrakcji IX Festiwalu Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej "Łodzią po Wiśle". Impreza rozpocznie się w Warszawie 8. kwietnia. W jury zasiądą m.in. Andrzej Bart i Tomasz Raczek.

Drzwi Otwarte na Politechnice Warszawskiej

Dlaczego warto zostać studentem Politechniki Warszawskiej i jak to zrobić - tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć podczas Drzwi Otwartych organizowanych na uczelni 19. i 20. marca.

Sejm przyjął większość poprawek Senatu do ustaw o uczelniach

Sejm poparł 18. marca poprawki Senatu wprowadzające do nowelizacji ustaw o uczelniach opłaty za dodatkowe zajęcia oraz znoszące limit wynagrodzeń wykładowców. Posłowie odrzucili zaś poprawkę ograniczającą czas zatrudnienia adiunktów.

Pierwsze wrażenie to podstawa

To, czy student będzie chętnie uczęszczał na zajęcia i uczył się danego przedmiotu, w dużym stopniu zależy od wykładowcy. Pierwsze wrażenie, jakie profesor wywołuje u studentów, okazuje się być kluczem do sukcesu - informuje Loyola Medicine.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość