Niedziela, 2017.08.20 Bernarda, Sabiny, Samuela
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

studia

Najlepsze studia MBA w Polsce - ranking 2013

ranking_mba_2013
Program "Executive MBA" Akademii Leona Koźmińskiego, "Canadian Executive MBA" Szkoły Głównej Handlowej i "Warsaw-Illinois Executive MBA" Uniwersytetu Warszawskiego to triumfatorzy Rankingu MBA Perspektywy 2013. Wyniki rankingu zostały ogłoszone 4. lipca podczas uroczystej gali w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce 2012

ranking_szkol_wyzszych_2012
Uniwersytet Jagielloński wyprzedził minimalnie Uniwersytet Warszawski w trzynastej edycji Rankingu Szkół Wyższych 2012. Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Wino na Uniwersytecie Jagiellońskim

winogrona_3
2-semestralne studia podyplomowe z zakresu enologii, czyli wiedzy o winie, uruchamia w tym roku akademickim Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Początek roku akademickiego ze zmianami

ranking_uczelni_2011_laureaci
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego zbiega się w tym roku z poważnymi zmianami prawnymi. 1. października wchodzą w życie dwie ustawy wprowadzające m.in. odpłatność za drugi kierunek studiów i ograniczenie pracy wykładowców na kilku uczelniach. 

Ruszył Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2011

salon_maturzystow_2011
Gdański Salon Maturzystów rozpoczął tegoroczną edycję kampanii organizowanej przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi i regionalnymi konferencjami rektorów. Do 29. września w ośrodkach akademickich odbędzie się 18 regionalnych edycji Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2011.

Wolne miejsca na studiach w Polsce

matura_grafika
Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach. Na wielu polskich uczelniach trwa rekrutacja uzupełniająca. Szansę będą mieli także ci, którzy w przyszłym tygodniu przystąpią do poprawkowych matur. Na chętnych czekają kierunki ścisłe, przyrodnicze i humanistyczne.

Uniwersytet Warszawski najlepszy w Rankingu Szkół Wyższych 2011

ranking_uczelni_2011_laureaci
Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych 2011 organizowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Kolejne miejsca zajęły: Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska.

Sejm przyjął większość poprawek Senatu do ustaw o uczelniach

Sejm poparł 18. marca poprawki Senatu wprowadzające do nowelizacji ustaw o uczelniach opłaty za dodatkowe zajęcia oraz znoszące limit wynagrodzeń wykładowców. Posłowie odrzucili zaś poprawkę ograniczającą czas zatrudnienia adiunktów.

Darmowy rok studiów nagrodą w... konkursie

uczelnia_lazarskiego_logo
Rok nauki gratis na wybranym przez siebie kierunku Uczelni Łazarskiego w Warszawie można wygrać w konkursie na najbardziej atrakcyjny slogan reklamujący Uczelnię. Przewidziane są również dwa wyróżnienia w postaci darmowego semestru studiów na dowolnym kierunku.

Przedłużona rejestracja kandydatów na Politechnice Wrocławskiej

Politechnika Wrocławska informuje, że została przedłużona elektroniczna rejestracja kandydatów na studia na tej uczelni. Rejestrację przedłużono do soboty 3. lipca do godz. 23:59.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość