Środa, 2017.04.26 Marii, Marzeny, Ryszarda
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. kwietnia

26. kwietnia

Dzień Drogowca i Transportowca

Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Święto Narodowe Zjednoczonej Tanzanii

Świeto Lasu

Gdy w kwietniu ciepłe deszcze padają,
pogodną jesień zapowiadają.

1798 - urodził się francuski malarz romantyczny Eugene Delacroix. Jego najsłynniejszym dziełem jest obraz Wolność wiodąca lud na barykady;

1888 - urodził się angielski poeta, dramaturg i krytyk literacki Thomas Stearns Eliot, laureat literackiej Nagrody Nobla w 1948;

1925 - pośmiertnie została wydana powieść Frantza Kafki Proces.

Więcej w kalendarium »

Świdermajer

Gwiazdy kochają świdermajery

Trwa kolejna odsłona wyjątkowej kampanii społecznej Gwiazdy kochają świdermajery. Po Meli Koteluk w promowanie stylu drewnianej architektury letniskowej "linii otwockiej" stworzonej przez Andriolliego zaangażował się popularny prezenter telewizyjny i dziennikarz radiowy Maciej Rock.

Naprawianie świdermajerowego świata

kocham_swidermajery_mela_koteluk1
Mela Koteluk została twarzą nowego projektu promującego świdermajer - drewnianą architekturę linii otwockiej. Kampania społeczna "Kocham Świdermajery" została ogłoszona 11. czerwca przez portal Swidermajer.Info.

2. Festiwal Świdermajer - podsumowanie

Jeden z większych i jednocześnie najdłuższych festiwali kultury w Polsce zakończył się 19. maja w Otwocku. Mowa o Festiwalu Świdermajer, którego drugą już edycję przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Otwocka oraz portal internetowy Swidermajer.Info.

2. Festiwal Świdermajer w Otwocku

swidermajer_foto
Wystawy, warsztaty (m.in. fotograficzne i filmowe) oraz plener fotograficzny, spotkania, dyskusje, wykłady, wycieczki i spływ kajakowy - to część atrakcji 2. Festiwalu Świdermajer, który rozpocznie się w Otwocku 10. maja i potrwa 10 dni. W programie znalazł się także Turniej jednego wiersza - wieczór poświęcony poezji twórców otwockich i nie tylko.

Finał Festiwalu Świdermajer 2012 - galeria

1. Festiwal Świdermajer przeszedł do historii. Przez 10 dni wielbiciele i pasjonaci architektury nadświdrzańskiej popularyzowali na wszelkie sposoby walory stylu tej unikatowej architektury. 20. maja w okalającym dawny Pensjonat Gurewicza parku odbył się uroczysty finał.

Festiwal Świdermajer 2012 - szczegółowy program

festiwal_swidermajer_2012_logo
Pokaz sztuki stolarskiej i snycerskiej opartej na tradycji stylu "świdermajer", konkurs stolarsko - snycerski, a także wycieczki, wykłady i wystawy związane ze stylem drewnianej architektury letniskowej "linii otwockiej" będą atrakcjami Festiwalu Świdermajer, który będzie trwał od 11. do 20. maja.

Festiwal Świdermajer 2012

festiwal_swidermajer_2012_logo
Pokazy, konkursy, wycieczki piesze oraz rowerowe, spływy kajakowe, wykłady i happeningi znalazły się w programie Festiwalu Świdermajer, którego pierwsza edycja odbędzie się w maju 2012 roku w Otwocku. To właśnie w tej okolicy Michał Andriolli stworzył styl architektury drewnianej zwany świdermajerem.

Celem festiwalu będzie promocja stylu drewnianej architektury letniskowej "linii otwockiej" oraz upowszechnianie wiedzy na jej temat.

O Świdermajerach pod Obwodem Kaliningradzkim

swidermajer_wernisaz_gorowo
Najciekawsze prace nadesłane na konkursy plastyczne Świdermajer na cztery pory roku oraz Świdermajer: domy-perły można oglądać do końca września w Górowskim Ośrodku Kultury w Górowie Iławeckim. Aż tam zawędrowały znaki otwockiego stylu.

Świdermajer: Wyniki konkursów plastycznych

swidermajer_konkurs_gal6
Iga Czeranowska z Warszawy wygrała konkurs plastyczny Świdermajer na 4 pory roku. W konkursie Świdermajer: domy-perły zwyciężyła Diana Hasan z miejscowości Sobienie Jeziory. Na oba konkursy nadesłano ponad 140 prac wykonanych różnorodnymi technikami.

Świdermajer: galeria prac laureatów konkursów plastycznych

Iga Czeranowska z Warszawy wygrała konkurs plastyczny Świdermajer na 4 pory roku. W konkursie Świdermajer: domy-perły zwyciężyła Diana Hasan z miejscowości Sobienie Jeziory. W naszej galerii można obejrzeć prace laureatów obu konkursów.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość