Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

świętokrzyskie

Weekend Edukacji i Zabawy w Kielcach

weekend_edukacji_i_zabawy
Prezentacja oferty edukacyjnej placówek z Kielecczyzny oraz występy artystyczne na specjalnie przygotowanej scenie to najważniejsze elementy programu I Weekendu Edukacji i Zabawy w Galerii Korona w Kielcach. Impreza odbędzie się 24. i 25. sierpnia.

Polskie malarstwo współczesne - wystawa w Sandomierzu

polskie_malarstwo_wspolczesne_plakat
Polskie malarstwo współczesne, m.in. obrazy Antoniego Fałata, Jana Tarasina, Eugeniusza Markowskiego, Janusza Przybylskiego i Marka Sobczyka z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, prezentowane będzie na wystawie w tamtejszym Muzeum Okręgowym do końca września.

Sandomierz: Noc Muzeów 2013 i średniowieczny skarb

Skarb_z_Gnieszowic_foto
Skarb złożony z wczesnośredniowiecznych denarów z XI wieku (tzw. krzyżówek) zostanie zaprezentowany w Sandomierzu po raz pierwszy po konserwacji 18. maja podczas Nocy Muzeów. Skarb z Gnieszowic będzie można oglądać w sandomierskim Ratuszu.

Maliniec: Noc Muzeów 2013 pełna atrakcji

Andrzej_Kozlowski_foto
Wieczór filmów Konrada Łęckiego, wernisaż rzeźby Andrzeja Kozłowskiego, koncert jazzowych standardów Marzeny Ślusarskiej, spotkanie z grupą rekonstrukcyjną - to część atrakcji Nocy Muzeów w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Początek o godz. 18.00.

Sandomierz: Noc Muzeów 2013 - spektakl Droga

droga_plakat
Magapar, niezależny teatr założony przez Barbarę Thieme, wystawi 18. maja na sandomierskim Zamku spektakl Droga w ramach Nocy Muzeów 2013. Podstawowym tworzywem teatru Magapar są światło, muzyka i język ciała.

Stary Sandomierz w fotografii

to_mnie_oczarowalo_plakat
Wystawa starych fotografii Sandomierza zostanie otwarta 11. kwietnia w sandomierskim Ratuszu. Zdjęcia pochodzące ze zbiorów Muzeów Okręgowego i Diecezjalnego w Sandomierzu oraz Biblioteki Diecezjalnej i prywatnej kolekcji Cezarego Łutowicza będzie można oglądać do końca czerwca.

Świat zmysłów w sandomierskim muzeum

swiat_zmyslow_plakat
Wystawa interaktywna Świat zmysłów przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zostanie otwarta 10. kwietnia w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Wystawa Świat zmysłów to trzecie interaktywne spotkanie z nauką w sandomierskim Zamku.

Stephen Clarke w Polsce

stephen_clarke_foto
Stephen Clarke, Brytyjczyk mieszkający na stałe w Paryżu błyskotliwie obalający stereotypy i mity na temat Anglii i Francji, autor bestsellerowej serii Merde!, spotka się z polskimi czytelnikami w Gdańsku (12.09), Warszawie (13.09) i Kielcach (14.09).

Rok Jana Rybkowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim

rok_rybkowskiego_logo
Obchodt Roku Jana Rybkowskiego zostały uroczyście zainaugurowane 26. maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. W programie obchodów znalazł się m.in. przegląd filmów popularnego reżysera.

S.O.S. - Kielce dla Afryki

Wioska pigmejska wyrośnie 20. maja w sercu Kielc na Placu Artystów. Uczestnicy akcji zbudują prawdziwą pigmejską chatę, będą jedli maniok i najprawdziwszy miód prosto z Afryki, a wszystko odbędzie się przy wtórze afrykańskich bębnów i w barwach strojów z "czarnego lądu".
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość