Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

sylwester

Sylwester w Lublinie: Kashmir, Czabanband i Zakopower

Grupa Zakopower będzie gwiazdą miejskiej imprezy sylwestrowej, która odbędzie się 31. grudnia na Placu Litewskim w Lublinie. W programie także występy zespołów Kashmir i Czabanband, pokaz sztucznych ogni oraz konkursy dla uczestników zabawy.

Sylwester 2009 z K.A.S.Ą. w Toruniu

Krzysztof  K.A.S.A. Kasowski będzie gwiazdą miejskiego Sylwestra w Toruniu. Zabawa na Rynku Staromiejskim rozpocznie się o godz. 22.00.

Magiczny Nowy Rok i inne wierzenia Mazurów

wierzenia_mazurskie_okladka
W sylwestrowy wieczór Mazurzy jedli na kolację duże ryby, ponieważ wierzyli, że taki posiłek zapewni bogactwo na cały rok. W Nowy Rok zaś piekli ciastka zwane nowolatkami, które potem trzymali w domu, by szczęściło się w obejściu.

Noc sylwestrowa dłuższa o sekundę

Tegoroczna noc sylwestrowa będzie wyjątkowa: potrwa o sekundę dłużej niż zwykle. Ma to związek z utrzymywaniem międzynarodowej skali czasu w zgodzie z ruchem obrotowym Ziemi. 

Astronomiczny sylwester i "Ciemne niebo"

ciemne_niebo_logo
Działające w Sopotni Wielkiej na Żywiecczyźnie Stowarzyszenie POLARIS przygotowało dla miłośników astronomii wyjątkowe powitanie Nowego Roku 2009, który na całym świecie obchodzony będzie jako Międzynarodowy Rok Astronomii.

Las Vegas na Targu Węglowym w Gdańsku

sylwester_2008_gdansk_plakat
Sylwester z dublerami - przy świetle reflektorów i efektach pirotechnicznych na jednej scenie ustawionej na Targu Węglowym wystąpią wierne kopie dwóch fenomenalnych wykonawców: prosto z Londynu przyjedzie do Gdańska zespół KillerQueen z repertuarem grupy Queen oraz z USA Elvis Presley z zespołem muzyków i tancerzy.

Sylwester 2008 w Warszawie: udogodnienia dla niepełnosprawnych

Specjalny sektor oraz bezpłatny transport - na takie udogodnienia mogą liczyć niepełnosprawni warszawiacy, którzy chcą wziąć udział w tegorocznej imprezie sylwestrowej na Placu Konstytucji.

Funkowo-bałkański Sylwester w Poznaniu

sylwester_2008_poznan_plakat
Trzy godziny zabawy przy muzyce wykonywanej przez grupę The Bumelants i zespół Magnifico ze Słowenii to sylwestrowa propozycja władz Poznania dla miekszańców stolicy Wielkopolski. Impreza taneczna rozpocznie się na Placu Wolności o 22.00 i potrwa do 1.00 w nocy.

Coverowy Sylwester na 900. lat Jeleniej Góry

An Dreo & Karina wykonujący przeboje włoskiej pary Al Bano & Romina Power oraz niemodlińska grupa The Shout mająca w repertuarze piosenki Beatlesów wystąpią 31. grudnia na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze podczas Coverowego Sylwestra. Okazja będzie szczególna - miasto Jelenia Góra będzie świętowało podczas tej imprezy swoje 900. urodziny.

Strachy, Maleńczuk i Brathanki pożegnają stary rok w Rzeszowie

sylwester_2008_rzeszow_plakat
Maciej Maleńczuk, Jamal, Strachy na Lachy oraz Brathanki wystąpią podczas imprezy sylwestrowej na Rynku w Rzeszowie. Zapowiada się najdłuższa miejska impreza w Polsce: zabawa będzie trwała do 6.00 rano!
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość