Wtorek, 2017.09.26 Cypriana, Justyny, Łucji
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

26. września

26. września

1849 - urodził się Iwan Pawłow, rosyjski twórca fizjologii wyższych czynności nerwowych, laureat Nagrody Nobla w 1904 r. za badania nad fizjologią trawienia. Wprowadził pojęcie odruchów warunkowych;

1939 - w nocy z 26 na 27 utworzono "Służbę Zwycięstwu Polski", przekształcono ją później w Związek Walki Zbrojnej. Ostatecznie powstała z tej organizacji Armia Krajowa.

Więcej w kalendarium »

szkoła

Uczniowie kończą mural na swojej szkole

Uczniowie Zespołu Szkół przy ul. Hożej 11/15 w Warszawie ozdobią swoją szkołę pod okiem artystów z kolektywu Massmix. Będzie to finałowa praca streetartowego projektu Gymix fundacji Vlepvnet. Gotowy mural zostanie zaprezentowany 16. listopada.

Bezpłatny kurs matematyki dla maturzystów

matematyka_pitagoras
Bezpłatny, interaktywny kurs z matematyki, dzięki któremu można rozwiązywać zadania zbliżone do tych na egzaminach maturalnych uruchomiła Uczelnia Łazarskiego. Od 6 sierpnia jest on dostępny na stronie www.matematyka.lazarski.pl.

Żucie gumy poprawia koncentrację

Uczniowie żujący gumę na lekcji wyjątkowo drażnią nauczycieli. Jednak w imię dobra nauki wychowawcy w szkole podstawowej w południowych Niemczech postanowili wspierać tę niecną aktywność uczniów - informuje agencja AFP.

Młodzież lubi nauki ścisłe, ale szkoła nudzi

eksperymentuj_foto
Polscy uczniowie lubią przedmioty ścisłe, jednak wciąż rzadko wybierają je jako kierunek studiów. Jedyna rada to uczyć ciekawie i to już od przedszkola - wynika z badań dr Stefanii Elbanowskiej-Ciemuchowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej placówek oświatowych w Warszawie zamkniętych 8 i 9 czerwca

W związku z zagrożeniem powodziowym w Warszawie miasto rozszerzyło listę zamkniętych publicznych placówek oświatowych w dniach 8. i 9. czerwca. Prezydent Warszawy zaapelowała do organów założycielskich i dyrektorów niepublicznych placówek oświatowych, które znajdują się na terenach narażonych na zalanie, o rozważenie możliwości zamknięcia ich w wymienionym terminie.

Warszawa: Zagrożone zalaniem placówki oświatowe będą zamkniete

Warszawskie placówki oświatowe zagrożone podtopieniem w przypadku uszkodzenia wałów przeciwpowodziowych, zostaną zamknięte w poniedziałek 24. maja. Podajemy pełną listę żłobków, przedszkoli i szkół publicznych i niepublicznych, które będą tego dnia nieczynne.

Ponad pół miliona uczniów skorzysta z programu "Owoce w szkole"

owoce_i_dziecko
Ponad 570 tys. dzieci w drugim semestrze roku szkolnego 2009/2010 bezpłatnie otrzymuje owoce i warzywa w szkole - poinformowała PAP Agencja Rynku Rolnego. To o 91 proc. więcej dzieci, niż w pierwszym semestrze tego roku szkolnego.

Brak światła dziennego o poranku opóźnia zasypianie

Niedobory światła o poranku opóźniają zasypianie u nastolatków i mogą się przyczyniać do niedoborów snu - wynika z badań, o których informuje pismo "Neuroendocrinology Letters".

Ruszają Targi Edukacyjne w Poznaniu

targi_edukacyjne_poznan_2010_logo
Niemal 1,5 tysiąca wystawców przedstawi swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych, które odbędą się od 19. do 21. lutego w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich. To czternasta edycja tej imprezy, która umożliwia zapoznanie się z ofertą ośrodków edukacyjnych z kraju i zagranicy.

Rozpoczęły się ferie zimowe w szkołach

zima_foto
W pięciu województwach rozpoczęły się właśnie ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 16. stycznia a 28. lutego.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość