Piątek, 2017.09.22 Maury, Milany, Tomasza
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

22. września

22. września

1959 - zainaugurowano pierwsze połączenie telefoniczne między Stanami Zjednoczonymi a Europą;

1989 - Sąd Najwyższy zarejestrował Niezależne Stowarzyszenie Studentów;

1989 - zespół Lombard przyleciał do stolicy Iraku Bagdadu. Był drugą grupą rockową występującą w tym kraju, a pierwszą mającą w swoim składzie wokalistkę (i to blondynkę!).

Więcej w kalendarium »

tango

Electro-tango z Buenos Aires w Szczecinie

Tanghetto_foto
Grający electro-tango zespół Tanghetto z Argentyny wystąpi 28. listopada w szczecińskim LuLu Clubie w ramach cyklu Morze Muzyki. Grupa dwukrotnie zdobyła Nagrodę Gardela - w 2009 i 2012 roku - i dwa razy była nominowana do Latin Grammy Award. W tym roku za płytę Incidental Tango zespół otrzymał nominację do Nagrody Gardela w kategorii Najlepszy Album Tanga Alternatywnego.

Taneczny Festiwal Geyer Music Factory 2013

ariel_ramirez_foto
Gorączka Piątkowej Nocy - pod takim hasłem będzie odbywał się tegoroczny Festiwal Geyer Music Factory na dziedzińcu Centralnego Muzeum Włókiennictwa. W ramach piątej edycji cyklu odbędzie się 9 koncertów - w każdy piątkowy wieczór w lipcu i sierpniu. Początek każdego z nich o godz. 21.00.

Kopernik po godzinach - tylko dla dorosłych

kopernik_warsztaty_foto
Cykliczne wieczory dla dorosłych wystartują w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dlaczego wszystko co najlepsze dostają dzieci? Od 23. maja co miesiąc Centrum będzie otwierać się po godzinach wyłącznie dla dorosłych. Tytul pierwszego wieczoru: Gra w klasy.

Makabunda - odkurzanie starych tang i foxtrotów

makabunda_plakat
Wojciech Broda Turbiarz, lider Habakuka, wystartował z projektem o nazwie Makabunda. Nowy zespół nagrywa demo ze starymi polskimi tangami i foxtrotami (jeden z utworów trafił właśnie do Internetu), a na 30. listopada zapowiada koncert w Częstochowie.

Szczecin Music Fest 2010 od kwietnia do czerwca

paco_de_lucia_foto
Paco De Lucia, Gotan Project, Mariza, Mulatu Astatke i Nils Petter Molvaer będą gwiadami tegorocznego Szczecin Music Fest - siódmej edycji koncertowego cyklu, który na dwa miesiące ożywi stolicę Pomorza Zachodniego. Festiwal otworzy 21. kwietnia koncert norweskiego trębacza Nilsa Pettera Molvaera. Finałowy koncert w wykonaniu legendarnego hiszpańskiego gitarzysty Paco De Lucii odbędzie się 16. czerwca.

Szczecin Music Fest 2010 - galeria gwiazd

Paco De Lucia, Gotan Project, Mariza, Mulatu Astatke i Nils Petter Molvaer wystąpią w Szczecinie podczas siódmej edycji cyklu koncertów odbywających się pod hasłem Szczecin Music Fest. Pierwszy koncert - Nilsa Pettera Molvaera odbędzie się 21. kwietnia w Filharmonii im. Karłowicza.

Richard Galliano wystąpi w Poznaniu

richard_galliano_foto
Francuski akordeonista Richard Galliano, mistrz tang Astora Piazolli i... kompozycji Jana Sebastiana Bacha, wystąpi ze swoim sekstetem w Polsce. Artysta zagra 22. kwietnia w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach cyklu Jazz Greats Gallery.

Grupa al Tango na Weekendzie z Tangiem

al_tango_foto
Grupa al Tango zagra koncert i milongę podczas Weekendu z Tangiem w Domu Kultury "Rakowiec" w Warszawie. Zespół zastąpi podczas imprezy 28. listopada formację Tangueros Balticos. Weekend z Tangiem rozpocznie się 27. listopada.

Warsztaty tanga argentyńskiego w Windzie

Warsztaty tanga argentyńskiego poprowadzone przez Jana Woźniaka - wieloletniego doświadczonego tancerza-pedagoga - odbędą się w gdańskim Klubie Winda 21. i 22. listopada. Spotkania z Tangiem są w gdańskiej Windzie tradycją i cieszą się ogromną popularnością.

Weekend z Tangiem - muzyka i taniec

al_tango_foto
Tanga i argentyńskie milongi w wykonaniu Tangueros Balticos, Anyi Jagielskiej oraz Tomasza Drabiny i Gertrudy Szymańskiej będzie można usłyszeć podczas ostatniego weekendu listopada w Domu Kultury Rakowiec w Warszawie. W programie także recital piosenki aktorskiej i kabaretowej w wykonaniu Artura Gotza oraz pokazy i lekcje nauki tanga.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość