Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli
lokalizator imprez Sprawdź co się dzieje w Twoim województwie

23. września

23. września

Dzisiaj godz. 11.05 rozpocznie się astronomiczna jesień.
W jesieni, gdy tłuste ptaki,
Mróz w zimie nie lada jaki.

63 r. p.n.e. - urodził się Oktawian August, "primus inter pares" - pierwszy wśród równych cesarz rzymski;

1922 - polski Sejm przyjął uchwałę o budowie portu w Gdyni;

1991 - Armenia proklamowała niepodległość.

Więcej w kalendarium »

taniec

V MAAT Festival w Lublinie

v_maat_festival
Prezentacja działań artystycznych tancerzy, którzy brali w tym roku udział w programie rezydencyjnym w Lublinie, czytanie performatywne Medei Eurypidesa, perfromance/live act w reżyserii Tomasza Bazana oraz pokazy filmów dokumentalnych znalazły się w programie V MAAT Festival w Lublinie, który rozpocznie się 14. grudnia.

Noc Kultury w Lublinie - 8/9 czerwca 2013

noc_kultury_2013
Rokrocznie w jedną czerwcową noc przestrzeń miejska Lublina staje się sceną setek wydarzeń artystycznych, które są efektem współpracy niemalże wszystkich lubelskich instytucji i animatorów kultury. Ramię w ramię z amatorami występują zawodowcy, a sceną ich działań staje się przestrzeń miasta.

Wiejska zabawa taneczna w Krakowie

wiejska_zabawa_taneczna_plakat
Zabawa karnawałowa przy muzyce wiejskiej z Radomszczyzny odbędzie się 24. stycznia na Barce Alrina (Bulwar Kurlandzki, obok Kładki Bernatka) w Krakowie. Do tańca zagra słynny skrzypek Jan Gaca z Przystałowic Małych z uczniami, a wtórować im będzie przyśpiewkami Marianna Siwiec - znakomita śpiewaczka z Gałek Rusinowskich.

Druga odsłona Oratorium Dance Project CHOREA Łódź 2012

Druga odsłona projektu Oratorium Dance Project organizowanego przez Stowarzyszenie Teatralne Chorea została zaplanowana na 22. czerwca w łódzkim Klubie Wytwórnia. To drugi finał współpracy ponad dwustu osób: tancerzy i chórzystów amatorów, profesjonalnych artystów sceny muzycznej i tanecznej oraz Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Łódzkiej.

Panny z Wilka wytańczone na scenie

short_story_panny_z_wilka_foto
Warszawska premiera widowiska Short Story/Panny z Wilka w wykonaniu zespołu Kompania Primavera odbędzie się 26. kwietnia w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza w ramach Warszawskiej Sceny Tańca 2012.

Mistrzostwa Polski w Boogie Woogie

mistrzostwa_polski_w_boogie_woogie_plakat
Około 50 par z całej Polski w Mistrzostwach Polski w Boogie Woogie, które odbędą się 3. marca w Teatrze Rampa na Targówku w Warszawie. Najlepsi zawodnicy w kraju będą rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych w dwóch rundach slow i fast. W programie także pokazy i koncerty.

Gracerunners w Warsztatach Kultury

gracerunners_foto
Pierwsze pokazy widowiska tanecznego gracerunners Lubelskiego Teatru Tańca odbędą się w Sali Widowiskowej w Warsztatach Kultury w Lublinie 17. i 18. grudnia. Twórcą choreografii jest Karen Foss we współpracy z tancerzami Leą Capkovą, Marianne Kjærsund i Danielem Rackiem.
Projekt i realizacja: direktpoint
Subskrybuj zawartość